Chceme v dětech rozvíjet vztah ke sportu a pohybu, říká trenér Beranů Čajánek

ZLÍN - Se začátkem nového školního roku se naplno rozbíhá i hokejová sezona a zlínští Berani vítají ve svých řadách nové tváře. Klub je otevřen novým členům celoročně, nejvíce zájemců se však tradičně hlásí v září, případně v říjnu. Těm nejmladším se v klubu věnují v rámci školy bruslení, na ni pak navazuje hokejová přípravka, kde si kluci a holky osvojují první sportovní základy.

Na ledě jsou mladí Berani doma, trenéři ale nezapomínají ani na pohybový rozvoj mimo něj. „Jako klub se snažíme s dětmi pracovat komplexně,“ potvrzuje Petr Čajánek, někdejší reprezentační útočník a nyní šéftrenér mládeže Beranů.

„Vidíme v tom velký význam, neboť kluci a holky dneska většinou netráví tolik času přirozeným pohybem třeba venku na hřišti. S všestranným pohybovým rozvojem jim proto pomáháme my.“

V praxi to znamená, že trenéři se s dětmi sice věnují bruslení a základním prvkům hokeje, důraz ale kladou i na další typy pohybových aktivit. „Jednostranná zátěž od útlého věku podle nás není dobrá cesta. Dbáme na pestrost a obratnost, podporujeme děti v dalších sportech,“ vysvětluje Čajánek.

„Ono se to časem vrátí. Když je na tom hráč dobře a je pohybově gramotný, má nakonec i lepší základ pro rozvoj hokejových dovedností. Na ledě totiž zvládne jen to, co mu vlastní tělo dovolí.“

A ještě na jednu věc v klubu pamatují – v dětech se snaží budovat pozitivní vztah ke sportu. „Především u nejmladších děláme tréninky naučně-zábavnou formou. Těší nás, když mají děti z hokeje radost, zážitky jsou důležité.“

O tuto myšlenku se Berani dělí i dál – pořádají akce pro veřejnost či letní tábory. Spolupracují s 1. ZŠ Emila Zátopka i s dalšími školami ve městě a jsou také zapojeni do projektu Sportování v Mateřských školách, který ve Zlíně sdružuje devět různých klubů s cílem představit dětem různé sporty.

I kdyby se totiž dítě nakonec rozhodlo, že hokej není jeho cesta, nevadí. Pohybová gramotnost je pro jakéhokoliv člověka dobrým vkladem do života.

Jak začít s hokejem?

  • Pro nejmenší děti jsou v klubu HC Berani Zlín určeny škola bruslení (ročníky 2017 a 2018) a hokejová přípravka (ročník 2016).
  • Tréninky se konají zpravidla v sobotu a v neděli ráno dle aktuálního rozpisu ledu.
  • První čtyři tréninky jsou zdarma a je možné si na ně po dohodě půjčit brusle a helmu.
  • Další podrobnosti najdete na webu klubu.
  • Kontaktní osoba – trenér Vladimír Sedlář (739 405 172, sedlar@beranizlin.cz)

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x