Čtyři tipy na skvělou snídani v centru Zlína: začněte den na Obchodňáku

Obchodní dům není jen místem moderního nakupování, ale také si tu skvěle pochutnáte. Můžete začít hned ráno! Zdejší gastro podniky zvou každý den na skvělé snídaně – a to už od 7 hodin! Stačí si jen vybrat, na co máte chuť.

Snídaňové novinky v Bistrotéce Valachy

Oblíbená Bistrotéka Valachy láká na svižné a pestré snídaně v bistro stylu, od února navíc menu vylepšila dalšími novinkami. Nikde jinde ve Zlíně nenajdete tolik variant snídaní z vajec! Připravují tu míchaná na přepuštěném másle, sázená, omelety s různými přísadami a dokonce i málo obvyklá tři vejce do skla ve třech variantách (s parmezánem, se slaninou nebo nově s uzeným lososem).

Snídat můžete samozřejmě i nasladko: třeba lívance tří různých příchutí, francouzské tousty se smetánkem a javorovým sirupem nebo pudink z ovesných vloček.

V sekci Fit snídaní vyzkoušejte novou ovesnou kaši s chia semínky, malinovým přelivem a mandlovými lupínky, ze specialit podniku třeba kvasový chléb s avokádem, slaninou, baby špenátem, vejcem 63° a růžovým pepřem.

A k tomu čerstvý ovocný fresh nebo kávu Reserva. V nabídce je i filtr.

Speciální tip a novinka pro vegetariány: Bibimbap neboli sázená vejce se sushi rýží, marinovanými houbami, nakládanou mrkví, jarní cibulkou, ředkví, okurkou, paprikou a černým sezamem.

Káva: Café Reserva

Kdy: po-pá 7:00 – 10:30, so-ne 8:00 – 11:00

KAFE NA ROHU: palačinky i svačinky

Příjemná kavárna vám ke snídani nabízí palačinky s nutellou nebo jahodami, míchaná „Vajíčka na rohu“ s cibulkou a šunkou nebo opečený valašský chléb s bylinkovým pestem, avokádem, mozzarellou a rajčátky, zdobený oříšky a balzamikem, k tomu i různé sladké a slané svačiny s sebou a výbornou kávu Italiano Oro z rodinné pražírny v italské Modeně.

Káva: Caffe Italiano Oro

Kdy: denně 7:00 – 11:00

Restaurace Budvarka: česká snídaňová klasika

Budvarka u snídaní vsází na tradiční a oblíbenou českou klasiku. Vybrat si můžete z šesti menu, jejichž základ tvoří hemenex, bekenex, míchaná vajíčka, vídeňské párky, domácí tvarohová bábovka nebo müsli s řeckým jogurtem. Součástí menu je vždy i čaj nebo káva.

Jedlíkům doporučujeme zdejší Menu pro fajnšmekra: míchaná vejce (ze 3 vajec), vídeňský párek, chléb či toust, káva / čaj a voda / džus.

Káva: Caffé don Cortez

Kdy: út a čt 7:30 – 10:30

Pekařský pult Bistrotéky: snídaně (nejen) s sebou

Pokud máte naspěch, dejte si rychlou snídani u pekařského pultu v přízemí Obchodního domu, nebo si j jednoduše vezměte s sebou. U pekařského pultu mají výborné žitné i klasické chlebíčky, vaječné řízky, obložené tousty, tvaroháčky, palačinky, různé druhy buchet a koláčů, k tomu kávu Trepallini (do šálku i s sebou).

Nově si navíc můžete u pekařského pultu nakoupit kompletní sortiment čerstvého pečiva z pekárny Bistrotéky, který byl dosud dostupný jen o patro výš v obchodě: kvasový i další chléb, rohlíky, bagety a také novinky v sortimentu: croissanty nebo focaccii.

Káva: Trepallini

Kdy: po-pá 7:00 – 19:00, so od 8:00, ne od 9:00

Více: www.obchodnidum.cz

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->