Culturea spouští vánoční soutěž!

Culturea je cestovatelský festival, který do Zlína každoročně přináší kulturu dvou odlišných zemí. Země letošního ročníku zatím zůstávají veřejnosti utajeny, ale na jejich odhalení se můžete těšit už na Štědrý den. K ukrácení čekání na Vánoce a odhalení letošních zemí vznikla adventní soutěž na sociálních sítích Culturea.

Soutěž bude ve formě adventního kalendáře a bude probíhat celý advent. Každý den bude v příběhu na Facebooku a Instagramu Culturea zveřejněna jedna indicie, která se bude týkat jedné ze dvou zemí tohoto ročníku. Hádat o jaké země se jedná bude možné každý den. A ze všech správných tipů bude vylosován jeden výherce. Pro výherce je připraveno Ježíškovo překvapení v podobě Culturea Mystery Boxu. Odhalení zemí spolu s výhercem proběhne 24. 12. dopoledne na sociálních sítích. „Súťaž sme sa s Culturea tímom rozhodli zorganizovať pretože sme chceli našim fanúšikom priblížiť tohtoročné krajiny a tiež im spríjemniť čakanie na Vianoce. Čo je na celej súťaži najzaujímavejšie je práve to, že fanúšikovia netušia o čo vlastne súťažia. O to napínavejšie to podľa nás pre výhercu bude, a o to väčšiu radosť bude mať, keď si náš Culturea Mystery Box otvorí. Veríme, že rôznorodosť zabalených produktov spraví radosť každému fanúšikovi cestovania!“ říká manažerka projektu Lucia Novotná.

Mimo adventní soutěž jsou v plném proudu i přípravy na festival samotný, můžete se na něj těšit o víkendu od 9. do 11. dubna 2021, kdy se uskuteční už 9. ročník. Tento ročník bude úplně jiný, než to, na co jste byli zvyklí. Na rozdíl od předchozích ročníků budou letos rozmístěna stanoviště po celém Zlíně. Na těchto stanovištích budou na návštěvníky čekat například různé ochutnávky, výstavy či přednášky od cestovatelů. Všechna stanoviště budou působit na lidské smysly, tak aby měli návštěvníci pocit, že se přenesli do jiné země. 

Protože ale nic není růžové, festival poukáže i na problémy, které v daných státech jsou. Jeden z těch největších, který obě země spojuje, je cenzura.

Celou akci připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Můžete se tak těšit na víc, než jen přehlídku fotografií a recitaci přednášek. Bude to den, kdy svět přijede do Zlína. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x