Husí hody, brunch i nové kuchařské kurzy: užijte si gurmánský listopad na Obchodňáku

Obchodní dům není jen místem moderního nakupování a společenského setkávání. Vyrazit sem můžete také za dobrým jídlem a pitím, zábavou či odpočinkem. Co se tu chystá v příštích dnech?

Svatomartinské víno a husy

Blíží se oblíbený čas podzimního hodování. Kdo už se těší na Husí hody a Svatomartinská vína, ten si v Obchodním domě přijde na své!

Budvarce budou mít husí speciality dokonce po celý listopad, od 11. 11. i se Svatomartinskými víny.

Svatomartinská vína budou od 11. 11. k mání také u stánku Víno to go a v obchodě Bistrotéky Valachy.

Restaurace Bistrotéky Valachy pak chystá nabitý víkend plný husích delikates na 10. – 12. 11., během nějž se budou servírovat: husí kaldoun, husí paštika, jablečné chutney, kvasový chléb, husí játra na portském víně, rozmarýnová focaccia, konfitované husí stehno, červené zelí s jablky, dýňový knedlík, husí prso sous-vide, čočkový šoulet, husí demi-glace nebo burger s trhaným husím masem, cibulovou marmeládou a švestkovou majonézou.

Škola vaření zve na cukroví, kurz pro děti, steaky i Romana Pauluse

Ať už se chcete něčemu novému přiučit v kuchyni, nebo hledáte originální vánoční dárek pro někoho blízkého, inspirujte se v kalendáři kurzů Školy vaření Bistrotéky Valachy. Tipy na nejbližší akce:

Tipy na vánoční dárek: Kurz s michelinským kuchařem Romanem Paulusem (3. 1.), Neobyčejné zákusky (30. 1. a 28. 2.) a Výroba čokoládových pralinek (31. 1. a 13. 2.) – obojí s Martinou Kynstlerovou.

Moravská vína v Bistrotéce Valachy

Bistrotéka Valachy není jen místem kde se skvěle najíte, dáte si drink nebo koupíte kvalitní potraviny. Stále víc příznivců si získává i díky nabídce moravských vín.

  • Restaurace představuje každý měsíc jiné vinařství speciální nabídkou vín „na skleničku“, v listopadu takto ochutnáte produkci vinařství Stávek.
  • Vína nabízená v restauraci si můžete koupit i s sebou domů v Centru moravských vín v sousedním obchodě. Jsou v něm zastoupeni vybraní top vinaři (Kadrnka, Kovář, Šamšula, Uherek, Šoman, Klobása, Verýsek, Stávek aj.)
  • Při nákupu 6 lahví v obchodě máte slevu 10%, vína tak koupíte za tzv. sklepní ceny (jako přímo u vinaře).

Brunch v Desítce: neděle 3. prosince

Oblíbené brunche v Galerii Desítka pokračují. V neděli 3. 12. od 10 do 14 hodin můžete opět zažít atmosféru stolování s doprovodem živé hudby od pozdní snídaně přes obědové speciality až po dezerty, včetně nápojů, kávy i vína – vše je v ceně. Tentokrát i s chutí lanýžů. Rezervujte si své místo včas!

Nové podzimní a zimní menu v Bistrotéce

Sezónní menu Bistrotéky Valachy prošlo s příchodem podzimu proměnou. Přibyly atraktivní novinky (doporučujeme dušený hovězí krk na víně s dýňovým pyré, nový druh tataráku s shiitake pestem, filet z pražmy na šafránovém risottu nebo originální předkrm v podobě kroket ze sušené šunky se salsou romesco). Zůstávají ale i největší hity zdejší kuchyně: lanýžový tatarák, vitello tonnato nebo smažený 45% sýr na přepuštěném másle. V následujících dnech se můžete těšit i na nové snídaně.

Odpočinek? Dopřejte si thajskou či khmérskou masáž ve Fyzio Garden

Sychravé podzimní dny si přímo říkají o to, najít si čas i na relaxaci. Doporučujeme zajít na thajskou, khmérskou nebo ayurvédskou masáž od rodilých asijských masérů do relaxačního a rehabilitačního centra Fyzio Garden ve 2. podlaží Obchodního domu.

Nezapomeňte: poukaz na masáž může být vítaným dárkem nejen k Vánocům.

Bar 1931 zve na hudební večery, degustace whisky i Gatsby party

Za večerní zábavou neváhejte vyrazit do Baru 1931. Posezení u drinku nebo vína vám zpestří chystané akce a od 24. 11. se můžete těšit i unikátní baňkovou výzdobu, která poprvé ohromila návštěvníky před loňskými Vánoci a letos se vrátí v nové variaci.

  • 3. a 10. 11. Hudební večer – Jan Majkus
  • 16. 11. Degustace whisky/ey – Všechny kouty světa
  • 17.11. Guest bartending by Tomáš Bielčik (brand ambasador Metaxy)
  • 24. 11. The Gatsby party – stylové menu, kostýmy, DJ Daniell

Advent u Obchodňáku začne 23. 11.

Už se těšíte na předvánoční čas? U Obchodního domu se opět můžete naladit na sváteční notu, budou tu vánoční strom, stánky s punčem a občerstvením a opět se rozjede i vánoční kolo a novinkou bude vánoční kulturní program. Bar 1931 znovu chystá unikátní baňkovou výzdobu a děti jistě nadchne nová atrakce v podobě kolotoče. To vše od 23. 11. do 22. 12.

Více na www.obchodnidum.cz

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->