Kam vyrazit na rodinný cyklovýlet ve zlínském regionu?

Díky své poloze je Zlín oblíbeným počátečním místem turistických výprav, ať už pěších nebo cyklistických. Jelikož se rozkládá na rozhraní tří regionů, máte jedinečnou šanci poznat krásy Hostýnských vrchů, Bílých Karpat a malebné vrcholy Chřibů, a to vše během jednoho víkendu. Většina tras je navíc nenáročná a vhodná i pro dětské kolo, proto neváhejte a vypravte se na cyklovýlet s celou rodinou!

Hostýnské vrchy vás okouzlí nejen přírodou, ale i tradiční kulturou

Ukrývají v sobě řadu lidových i historických památek a přírodních zajímavostí, za kterými se vyplatí vyrazit, ať už pěšky nebo na kole. Vydat se můžete po naučné stezce Hostýnské vrchy, která je dlouhá pouhých 12 km, a tudíž vhodná i pro jízdu na dětském kole. Kromě krásného výhledu z cyklistického sedla vás navíc čeká exkurze do historie zdejšího kraje. Zastávku si nezapomeňte udělat také v nejseverněji položené vinici ve vinařské oblasti Morava v obci Horní Lapač. Po cestě vás uchvátí tradiční lidová kultura, která je dodnes v obcích a městech Hostýnských vrchů znát. 

Po okružní naučné trase k rozhledně Královec

Na okružní naučnou stezku se vydejte z Valašských Klobouků, které leží v severním cípu CHKO Bílé Karpaty. Dopravit se sem můžete vlakem, ale i autem, do kterého pohodlně složíte své i dětské kolo. Na naučné stezce vás čeká celkem devět zastávek, které vás obohatí informacemi o přírodě Bílých Karpat, tradicích a historii tamního kraje. Završením cesty je návštěva rozhledny Královec, která se tyčí v nadmořské výšce 655 metrů a přístupná veřejnosti je celoročně. 

Cesta chřibským lesem vás zavede do minulosti 

Trasa začíná v Otrokovicích, odkud vede cyklostezka směrem ke Chřibským lesům do Kostelan. Na rozcestí Tabarky neváhejte a udělejte si menší odbočku k rozvalinám slovanského mohylového pohřebiště. Stoupání vás nakonec dovede až k vrcholu Brdo, který je nejvyšší horou Chřibů a nachází se na něm rozhledna poskytující úchvatný výhled na Malé i Bílé Karpaty, Beskydy a Jeseníky. Od ní zamiřte směrem na Velehrad, který je významným poutním místem, jehož dominantu tvoří barokní komplex kláštera s bazilikou Nanebevzetí P. Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Rádi byste podnikli společný rodinný cyklovýlet, ale teprve sháníte dětské kolo nebo snad jízdní kolo pro sebe? Porozhlédněte se na Heurece, kde najdete širokou nabídku kol, které mezi sebou můžete jednoduše porovnat. Před samotným nákupem si nezapomeňte přečíst recenze a hodnocení ověřených uživatelů, kteří se s vámi podělí o své osobní zkušenosti.

--> --> --> --> -->