Městské turistické okruhy vás provedou Otrokovicemi

Městské turistické okruhy vás provedou Otrokovicemi. Foto: web Otrokovice
OTROKOVICE - Návštěvníci a obyvatelé Otrokovic nyní mohou ve městě narazit na nové modré a zelené značky ve tvaru šipky. Tuto turistickou novinku připravilo vedení města ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU a Mapujme.cz.

Všimli jsme si, že v této nelehké době stále více lidí chodí na procházky a snaží se dělat něco pro své zdraví, a to jak přímo ve městě po cyklostezkách či v nejbližším okolí. Proto jsme připravili projekt s názvem Městské turistické okruhy Otrokovice,”uvedla starostka města Hana Večerková, která stála u zrodu nápadu.Městem jsme vytyčili základní okruh modrou barvou, která je barvou Otrokovic, a na něj navazuje z vlakového nádraží či od soutoku Dřevnice a Moravy zelený okruh Kolem letiště,“ popsala dále starostka.

Okruhy jsou vedeny tak, aby každý, kdo se na ně vydá, viděl nejzajímavější objekty našeho města. Modrý je dlouhý 12,1 km, a dá se prodloužit o už zmiňovaný zelený v délce 4,7 km. Podrobnější informace k těmto okruhům naleznete na informačních tabulích umístěných u vlakového nádraží či v přístavišti. K tomuto projektu budou zdarma k dostání letáčky v Turistickém a informačním centru Otrokovice na Besedě i v sezónním TIC v přístavišti, ale i dalších okolních TIC v blízkosti našeho města,” vysvětlil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY.

Na tuto fázi projektu bude na podzim navazovat ve spolupráci s obcemi Žlutava, Bělov a Nová Dědina druhá etapa s názvem Stezky Branou do Chřibů. Tyto stezky budou mít výchozí bod v otrokovickém přístavišti a povedou do krásné přírody západně od tohoto města.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x