Nevšední pohled na Himaláje poskytne v OC Centro Zlín nová výstava s názvem Něha Himaláje

V rámci cestovatelského festivalu Neznámá země letos do OC Centro Zlín, které je partnerem této významné kulturní akce již od roku 2001, v termínu od 18. dubna do 15. května zavítá nová unikátní výstava fotografa Petra Jana Juračky a horolezce Honzy „Trávy“ Trávníčka s názvem Něha Himaláje.

Ta lidem představí fotografie a artefakty z nejvyššího pohoří světa. Díky ní si budou moci prohlédnout, kudy se pánové Juračka a Trávníček na své cestě vydali a jaká dobrodružství zde zažívali. Ne vždy bylo jejich cestování legrace, mnohokrát si také zakusili náročné situace a trápení, kterými tato krásná (ale divoká) krajina své návštěvníky mnohdy zkouší.

„Když je Vám patnáct let, máte dvojku z tělocviku, tlustý brejle a velice silně vyvinutý odpor k zimě… poslední věc, po které toužíte, je lézt někam na osmitisícovku a ještě k tomu bez podpůrného kyslíku. Jenže když se pak zamilujete do hor, do focení a ještě k tomu potkáte jistýho Trávu, co na těch himálajských vršcích šmajdá odnepaměti, je jen otázkou času, kdy se s rancem na zádech ozbrojení fototechnikou vypravíte nahoru taky,“ uvádí ke startu společných dobrodružství Petr Jan Juračka.

Cestovatelský festival Neznámá země je věnován cestování, poznávání a sbližování kultur. Představuje ženy a muže, kteří se přes různé překážky dokázali prosadit v oblasti cestování a průzkumu naší planety. Mimo jiné si klade za cíl představit návštěvníkům inspirativní příběhy cestovatelů a průzkumníků, kteří svými činy posouvají hranice poznání.

Zdroj a foto: honzatravnicek.cz

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x