Obchodní dům ozdobily 3D obrazy s tématem Dalího, lákají na jeho výstavu

ZLÍN - Obchodní dům Zlín získal v tomto týdnu opravdu originální výzdobu. Na různých místech v obchodní pasáži i před vchodem vás překvapí několik pestrobarevných 3D obrazů s legendárními motivy z díla legendárního surrealisty Salvadora Dalího a nechybí ani jeho portrétní karikatura.

Obchodní dům tak láká návštěvníky k prohlídce výstavy Salvador Dalí, která probíhá až do 8. září v Galerii Desítka v nejvyšším, 10. podlaží Obchodního domu. Když si u 3D obrazů pořídíte fotku, můžete se navíc zapojit do soutěže o vstupenky.

Výstava Salvador Dalí je další z akcí, jimiž Obchodní dům oslovuje milovníky výtvarného umění. Před časem zaujaly úspěšné výstavy Jana Saudka a Zdeňka Buriana, nyní vystavuje ve spolupráci s Galerií Artrium stovku děl Dalího, jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století.

„Jde o největší mimopražskou výstavu díla Salvadora Dalího v tomto roce, představuje průřez celou tvorbou od grafik přes sochy až po užité umění. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,“ říká Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

Expozici doplňují originální portrétní fotografie Salvadora Dalího, jež pořídil v roce 1969 v Paříži český fotograf Václav Chochola. Kdo by neznal slavnou fotku Dalího s vejcem nebo Dalího sedícího s hůlkou na divanu?

Během prohlídky můžete zhlédnout i dokumentární film o Salvadoru Dalím a na prodej jsou zde vybraná díla, publikace a také zajímavé suvenýry jako puzzle, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.

Nenechejte si tuto jedinečnou příležitost ujít. Výstava Salvador Dalí je otevřena denně od 10 do 18 hodin.

Vše o výstavě zde

Po výstavě káva s výhledem na Zlín

Po dobu výstavy je v Galerii Desítka mimořádně otevřena kavárna, v níž můžete zakončit prohlídku posezením u šálku kávy, drinku či dezertu s jedinečným výhledem na Zlín. Posedět se dá nejen ve vnitřních prostorách, ale i na venkovní terase. Prostory jsou mimo výstavu veřejnosti nepřístupné, takže je to opravdu mimořádná příležitost.

Španělské menu v Bistrotéce Valachy

Bistrotéka Valachy ve 2. podlaží Obchodního domu připravila k výstavě speciální Španělské menu s delikatesami z rodné Dalího země. Ochutnejte Andaluské gazpacho, kalamáry po baskicku nebo krevety s chorizem a chilli.

Mimořádné večerní prohlídky

Ve vybraných termínech si můžete prohlídku výstavy užít při večerní atmosféře, s úvodním slovem galeristy Pavla Chmelíka a promítáním filmu Andaluský pes, který vytvořil Dalí v roce 1929 společně s další legendou, filmovým režisérem Luisem Buñuelem. Nejbližší termíny:

  • úterý 2. 8.
  • čtvrtek 4. 8.
  • středa 10. 8.

Chystá se také speciální večerní prohlídka spojené s ochutnávkou Champagne.

Prohlídky začínají v 19 hodin. Nutná je rezervace (tel 604 446 087 nebo nevralova@artriumzlin.cz)

Akce pro dětské kolektivy

Pro dětské kolektivy jsou připraveny speciální komentované prohlídky s možností doplnit je zábavným testem. Pedagogický doprovod má vstup zdarma. Rezervace: nevralova@artriumzlin.cz.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x