Salvador Dalí ve Zlíně: navštivte jedinečnou výstavu na střeše Obchodňáku 

ZLÍN - Kulturní událost léta je tady! Po úspěšných výstavách Jana Saudka a Zdeňka Buriana připravil Obchodní dům Zlín spolu s Galerií Artrium další unikátní akci. Nechejte se okouzlit tvorbou jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století, legendárního surrealisty Salvadora Dalího.

Výstava probíhá do 8. září v originálních prostorách Galerie Desítka v 10. podlaží, na střeše Obchodního domu Zlín. Její návštěvu si tak můžete zpříjemnit jedinečným výhledem na Zlín z terasy zdejší kavárny. Nebo se zastavit o pár poschodí níž na speciální Španělské menu v Bistrotéce Valachy.

 „Jde o největší mimopražskou výstavu díla Salvadora Dalího v tomto roce, představuje více jak stovku jeho děl – od grafik přes sochy až po užité umění. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,“ říká Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

Expozici doplňují originální portrétní fotografie Salvadora Dalího, které pořídil v roce 1969 v Paříži český fotograf Václav Chochola. Kdo by neznal slavnou fotku Dalího s vejcem nebo Dalího sedícího s hůlkou na divanu? Portréty tehdy 70letého výtvarníka se staly jeho celosvětově nejznámějšími, i sám Dalí z nich byl nadšený a cenil si jich nejvýše. Některé z Chocholových portrétů, ale také originální grafiky a sochy je možné na výstavě zakoupit.

Expozici doplňuje promítání dokumentárního filmu o Salvadoru Dalím a prodej publikací o jeho díle, výstavního katalogu a také zajímavých suvenýrů, mj. i puzzle, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.

Výstava Salvador Dalí je otevřena denně od 10 do 18 hodin (výjimky v otevírací době).

Do Galerie Desítka se dostanete jednoduše výtahem z obchodní pasáže.

Vše o výstavě zde

Po výstavě káva s výhledem na Zlín a Španělské menu

Po dobu výstavy je v Galerii Desítka mimořádně otevřena kavárna, v níž můžete zakončit prohlídku posezením u šálku kávy, drinku či dezertu s jedinečným výhledem na Zlín. Posedět se dá nejen ve vnitřních prostorách, ale i na venkovní terase.

Bistrotéka Valachy v 2. podlaží Obchodního domu připravila k příležitosti výstavy speciální Španělské menu s delikatesami z rodné Dalího země. Ochutnejte Andaluské gazpacho, kalamáry po baskicku nebo třeba krevety s chorizem a chilli.

Mimořádné večerní prohlídky

Ve vybraných termínech si můžete prohlídku výstavy užít s večerní atmosférou, s úvodním slovem galeristy Pavla Chmelíka a promítáním filmu Andaluský pes. Nejbližší akce:

  • čtvrtek 23. 6. od 21:00
  • čtvrtek 30. 6. od 20:00
  • čtvrtek 7. 7. od 20:00

Rezervace na tel: +420 604 446 087 nebo nevralova@artriumzlin.cz

Akce pro dětské kolektivy

Pro dětské kolektivy jsou připraveny speciální komentované prohlídky s možností doplnit je zábavným testem. Pedagogický doprovod má vstup zdarma. Rezervace: nevralova@artriumzlin.cz.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x