Svatomartinské hody i večer s bílými lanýži: užijte si listopad na Obchodňáku

ZLÍN - Obchodní dům Zlín není jen místem moderního nakupování a společenského setkávání. Vyrazit sem můžete také za dobrým jídlem a pitím, zábavou a dokonce i relaxací. Co je tu nového a co se chystá?

Svatomartinské hody na Obchodňáku

Na čas svatomartinského hodování se těší snad každý gurmán a milovník vín. Nenechejte si ho ujít v Obchodním domě. Už 11. 11. se opět otevřou láhve svatomartinského vína. Zajděte si na skleničku třeba do Bistrotéky Valachy. Nebo si kupte láhev s sebou domů v obchodě Bistrotéky nebo ve Víno To Go.

Nebude chybět ani Svatomartinská husa. V Bistrotéce Valachy se můžete od 7. až do 20. 11. těšit nejen na husí kaldoun, játra na portském víně nebo konfitovaná husí stehna se zelím a dýňovým knedlíkem, ale také na Svatomartinské pekáče pro čtyři osoby, abyste si užili stolování s celou rodinou. Více informací.

Husí speciality bude nabízet také pivní restaurace Budvarka, a to po celý listopad.

Bílé lanýže: degustační večer v Desítce

To tu ještě nebylo: vychutnejte si vzácné bílé lanýže a další italské delikatesy a vína ve čtvrtek 17. 11. při degustačním večeru v Galerii Desítka. Menu připraví kuchaři Bistrotéky Valachy, což v kombinaci s unikátním prostředím Desítky s výhledem na Zlín slibuje mimořádný zážitek.

Kuchaři speciálně pro tuto akci přivezou bílé lanýže z italského Piemontu, který je hlavním nalezištěm této legendární houby. Těšte se na šest lahodných chodů a k nim výběr italských vín. Počet míst je omezený, rezervujte si stůl včas.

KAFE NA ROHU: nové snídaňové menu

Novinka v KAFE NA ROHU: ochutnejte nové podzimní snídaňové menu! V nabídce je vždy od 7:00 do 11:00. Nové menu zahrnuje míchaná vejce i omelety, lívance, ovesnou kaši s jablky nebo skvělý dýňový chlebík, k tomu v průběhu dne dezerty, sladké i slané svačinky a hlavně – výbornou italskou kávu Lavazza. Při předložení karty ISIC dostanete v KAFE NA ROHU slevu 10% na všechny kávové nápoje.

Bistrotéka zve na nové menu i snídaně

Králík s omáčkou z pečeného česneku s noky na másle, kohout na víně, liškové tagliatelle nebo telecí dršťky po florentýnsku s foccaciou… Tyto a další delikatesy najdete od listopadu v novém sezónním menu Bistrotéky Valachy. Vedle novinek zůstávají i oblíbené hity: lanýžový tatarák, smažený sýr na přepuštěném máslem, reuben sendvič, burger nebo steaky z čestru.

K tomu se můžete těšit i na novou nabídku snídaní. Co třeba tři vejce do skla s uzeným lososem? Inspirujte se na www.bistrovalachy.cz

Škola vaření vypsala nové kurzy

Škola vaření v Bistrotéce Valachy zve všechny milovníky vaření na další akce. V podzimní nabídce termínů najdete osvědčená témata, ale i novinky. Nenechejte si ujít například:

6. 11 Kurz asijské kuchyně NOVINKA

7. 11. Moderní odpalované těsto

8. 11. Dokonalá příprava zvěřiny

13. 11. Kurz pečení kvasového chleba

15. 11. Vietnamská kuchyně

21. 11. Japonská kuchyně

28. 11. Italská kuchyně

Více na www.bistrovalachy.cz/skola-vareni

Happy hours masáže: 80 minut za 50

Dopřejte si kvalitní odpočinek a zajděte si na thajskou, ayurvédskou nebo khmerskou masáž do Fyzio Garden ve 2. podlaží Obchodního domu. Od 10 do 16 hodin platí akce happy hour: masáž v délce 80 minut za cenu 50 minut! Svůj odpočinek v oáze klidu uprostřed Zlína si můžete rezervovat jednoduše on-line na webuFyzio Garden.

Novinka: rumové sety v Baru 1931

Bar 1931 je místem, kde to žije celý den! Zastavte se nejen na večerní drink a některou z chystaných akcí, ale klidně i na oběd. V poledne tu servírují polední menu Bistrotéky Valachy a odpoledne jistě přijde vhod třeba šálek kávy nebo sklenka vína.

POZOR! Žhavou novinkou v nabídce baru jsou rumové degustační sety, které určitě oceníte při večerním posezení s přáteli, nebo když chcete objevovat něco nového. Barmani připravili celkem pět tematických setů. Každý obsahuje 5 vzorků, tomu vodu a misku oříšků, sušeného ovoce a čokolády.

Nenechejte si ujít ani listopadové akce:

  • 4. 11. Guest Bartending s Jakubem Vinšem (ambasador Havana Club – rumové koktejly)             
  • 10. 11. Degustace karibských rumů s Dávidem Ďurišem
  • 11. 11. Večer s živou hudbou – Jan Majkus
  • 11. – 13. 11. Gin & Tonic weekend
  • 16. 11.  Hudební večer – Dj Monito
  • 18. – 20. 11. Pumpkin weekend
  • 25. 11.  Hudební večer – Dj Ká
  • 26. 11. Guest Bartending s Michalem Marešovským (koktejly na whisky Johnnie Walker)

Více o akcích se dozvíte zde.

Na odpolední kávu do Desítky Káva, dezert a sklenka vína s výhledem na podzimní Zlín? Přijďte si tuto atmosféru užít do kavárny v nejvyšším, 10. podlaží Obchodního domu. Otevřena je denně od 14 do 19 hodin. Pozor: při větších akcích v Desítce může mít omezenou otevírací dobu, doporučujeme sledovat web a facebook Obchodňáku.

Na co se můžete těšit v prosinci?

V neděli 4. 12. jste zváni na další brunch Bistrotéky Valachy v Galerii Desítka. Tentokrát se ponese v duchu ochutnávky „vánočních delikates“ z různých zemí.

Více o všech akcích v Obchodním domě

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x