Kamion plný kostek LEGO®: v Obchodním domě Zlín se otevřela letní herna s výstavou

ZLÍN – Malí i velcí milovníci kostiček LEGO® by si o prázdninách neměli nechat ujít návštěvu Obchodního domu Zlín. Prostory Galerie Desítka v 10. podlaží, kde se obvykle konají výstavy nebo oslavy, jsou na léto vyhrazeny právě fanouškům legendární stavebnice. V pátek 30. června se tu otevřela Výstava a herna plná kostek LEGO®, navštívit ji můžete až do 31. srpna.

„Hernu jsme připravili hlavně pro děti, ale věříme, že nadchne i dospělé. Kostek na hraní i vystavených exponátů zapůjčených z jedné z největších soukromých sbírek ze Slovenska je tolik, že zaplnily celý jeden kamion. Je jich tady přibližně 250 tisíc,“ prozradila manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

Návštěvníci si mohou v Desítce pohrát s kostkami LEGO®  všech velikostí: od těch nejmenších stavebnic až po velké Fun blocky, ze kterých se dají stavět domy či třeba hradby. V herně jsou i kreativní stolky pro práci s menšími kostičkami a mozaikami, „bazének“ pro nejmenší děti plný velkých kostek DUPLO® včetně oblíbených vláčků, graffiti stěna či figuríny, které se dají kostičkami „oblékat“.

V herně a také v obchodní pasáži v přízemí jsou navíc umístěny vitríny s již složenými stavebnicemi z řad jako Star Wars™, Minecraft® či seriálových Přátel, a také originální výtvory, kupříkladu Středověké podhradí, Starověký Jeruzalém nebo Zimní městečko. K vidění jsou i různé sběratelské rarity, ale také úplné novinky, jako třeba Velká pyramida v Gíze, Psací stroj nebo Velké piano. Fanoušky motorismu jistě nadchnou LEGO modely aut, mezi nimiž nechybí legendární vůz Jamese Bonda.

Do vystavených exponátů ve vitrínách pořadatelé ukryli několik LEGO minifigurek kašpárka: kdo je objeví, může se zapojit do soutěže o hodnotné ceny.

Výstava je otevřená denně (mimo 10. – 13. 7.) od 10:00 do 18:00.

Po dobu výstavy je přístupná také galerijní kavárna s venkovní terasou a originálním panoramatickým výhledem na Zlín.

Více na www.obchodnidum.cz

Tato akce není sponzorována ani provozována společností LEGO Group.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x