Tip na výlet: Naučná stezka okolo rybníka Hluboček

Nevíte, kam o víkendu na výlet? Krátká vycházka přírodou je v těchto letních dnech to pravé! V blízkosti obce Březolupy se nachází naučná stezka okolo nově revitalizovaného rybníka Hluboček.

Najdete zde tři stanoviště s informačními panely. Stezka končí u dřevěného mola s altánem, ale pokud se rozhodnete obejít rybník celý, můžete si cestu ke konci zpestřit přebroděním a osvěžit si tak celou vycházku. Tu si jistě užijete všemi smysly, jelikož vás bude celou cestu provázet přírodní koncert.

V zadní části rybníka a přilehlých mokřadech objevíte množství vážek, šídel, motýlů, žab (v současné době i pulců) a vodních ptáků. Nachází se zde i zajímavý prvek – ostrůvek osazený dřevinami, který skýtá bezpečnější útočiště např. při hnízdění ptáků, ale také pro jinou faunu či flóru. O třech zde umístěných kamenech koluje legenda, že je „vyvrhl“ ledovec, který se v pradávnu valil hlubočským údolím.

V bezprostřední blízkosti rybníka Hluboček leží malebný kout přírody – Lom Chrástka. I zde se vyskytuje zajímavá flóra a fauna. Dále severně od rybníka rostou odhadem až 100leté smrky, které vypovídají o dobré kvalitě životního prostředí v okolí.

GPS: 49.1303931N, 17.5898417E

Zdroj: https://brezolupy.cz

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x