Více jak 20 zlínských sportovišť otevře své brány veřejnosti. Přijďte si vyzkoušet nejrůznější sporty s profesionály

Třetí ročník Dnů otevřených sportovišť nabídne dospělým i dětem zcela zdarma opět spoustu tradičních, ale i netradičních sportů, které si vyzkouší pod dohledem profesionálů. Akce se uskuteční 19. a 20. dubna ve vybraných sportovních klubech a organizací. Vyzkoušíte si například fotbal, rugby, taekwondo, lukostřelbu, florbal, kuželky, gymnastiku a mnohé další. A o den později, 21. dubna, ožije náměstí Míru adrenalinovou show Adrenaline Challenge Zlín. Obě akce pořádá Živý Zlín za finanční podpory statutárního města Zlína.

 „Ve Zlíně máme obrovské množství sportů a také řadu skvělých profesionálních trenérů. Právě pod jejich vedením mohou zájemci najít cestu k novému sportu a vyzkoušet si ho. Stejně tak se díky odbornému vedení mohou i u sportu, který už znají, dozvědět něco víc o technice a prohloubit si znalosti a dovednosti. Během akce lze vyzkoušet celou škálu sportovních aktivit, od tance po bojové sporty,“ řekl primátor Jiří Korec.

Během akce se seznámíte nejen s prostředím sportovišť, ale také s trenéry a sportovci, kteří se výuce sportu a vedení dětí a mládeže věnují. Každým rokem přibývají nové sporty, letos například vzpírání, šachy, pole dance nebo kruhový trénink Spartan Training Group. Jednotlivá sportoviště se představí jiným způsobem. V Baseball Club Cobblers si vyzkoušíte odpal míčku v pálkařském tunelu, Golf Club Lázně Kostelec nabídne golfový trénink a v klubu Taekwondo WTF Zlín si zkusíte různé techniky sebeobrany. Gymnastika Zlín pak připravila zábavnou lekci pro děti i rodiče s gymnastickými a parkurovými prvky a Taneční klub Fortuna Zlín zábavnou výuku až pěti tanců pro děti a osmi tanců pro dospělé i s ukázkou vystoupení reprezentantů na Mistrovství ČR. Dp Lukostřelba Zlín nabídne nejen trénink, ale také setkání s Tomášem Rožnovským, který vyhrál ocenění 3D lukostřelec roku 2023.

Zúčastnit se mohou všichni bez ohledu na fyzickou kondici či zkušenosti. V jakém čase je lekce otevřená, co k tomu je potřeba nebo zda je třeba se předem zaregistrovat pro omezenou kapacitu, zjistíte na webu www.kulturazlin.cz.

Na Dny otevřených sportovišť naváže v neděli 21. dubna velkoformátová akce na náměstí Míru Adrenaline Challenge Zlín, která představí extrémní sporty na trailové zóně, zážitkové workshopy, stanoviště Barum Czech Rally Zlín, a nebude chybět ani DJ Fatte nebo umělecké graffiti. Akce představí nejen adrenalinové sporty a také úspěšné sportovce, ale má přesahy do aktuálních sportovních trendů a nabídne i zážitkové části pro širokou veřejnost.

Na Dny otevřených sportovišť a Adrenaline Challenge Zlín zve také náměstkyně primátora Jana Bazelová. Akce se koná pod záštitou primátora Jiřího Korce. Aktuální informace sledujte na sociálních sítích Živého Zlína, kde budou i medailonky trenérů a také na webu www.kulturazlin.cz.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x