Výstava Josefa Lady na Obchodňáku je pro velký zájem prodloužena do konce března

ZLÍN – Přes šest tisíc lidí už navštívilo unikátní výstavu díla Josefa Lady v galerii Desítka v Obchodním domě ve Zlíně. Pro velký a stále rostoucí zájem návštěvníků se pořadatelé rozhodli výstavu o dva týdny prodloužit. Přístupná bude až do 30. března.

„Máme z odezvy velkou radost. Dát tolik Ladových děl dohromady pro zlínskou výstavu bylo náročné a ohlas nás utvrzuje v tom, že vynaložené úsilí stálo za to. Obzvláště nás těší četné návštěvy školních tříd. Nebývale velký zájem mají o výstavu také senioři, kteří tvoří takřka polovinu všech návštěvníků. Josef Lada svým laskavým humorem a originálním výtvarným pohledem na svět zkrátka stále oslovuje všechny generace,“ uvedl Pavel Chmelík ze zlínské Galerie Artrium, která společně s Obchodním domem výstavu pořádá.

Senioři i školáci mají na výstavu zvýhodněné vstupné. Komentované školní prohlídky je nutné objednat předem.

Na březen se chystají i doprovodné akce:

  • Stále pokračují večerní komentované prohlídky s průvodním slovem galeristy a živým hudebním doprovodem, a to ve čtvrtky 16., 23. a 30. března
  •  Zajímavostí je speciální večerní komentovaná prohlídka v pátek 17. března pro milovníky vína. Spolu s galeristou Pavlem Chmelíkem ji povede Tereza Franc Křivinková, 1. česká Madame Cognac & Champagne. Součástí prohlídky bude řízená degustace osmi vzorků francouzských vín s pohoštěním a dezerty z Bistrotéky Valachy

Na komentované prohlídky je nutná rezervace předem, informace najdete na webu Obchodního domu.

Výstava Josefa Lady v Galerii Desítka, v 10. podlaží Obchodního domu, je otevřena denně od 10 do 18 hodin. Představuje celkem 118 děl zapůjčených z 12 českých muzeí, galerií a sbírek.

Jde o největší Ladovu výstavu, která se bude letos v tuzemsku konat. Koncipována je jako retrospektiva Ladova díla od méně známého raného období přes éru inspirovanou Mikolášem Alšem až po vrcholnou tvorbu dobře známou milovníkům typických ladovských obrázků, mezi nimiž nechybí populární výjevy z venkovského života, pohádek nebo příběhů dobrého vojáka Švejka. Velkou pozornost přitahují také málo známá raná díla, zachycující v černobílém provedení vtipné výjevy z měšťanského života. „Stylově jsou tak odlišná, že v nich málokdo na první pohled odhalí ladovský rukopis. Pro mnoho návštěvníků je to velmi překvapivé,“ dodal Pavel Chmelík.

Výstavu doplňuje promítání dokumentárních filmů a více o životě autora se návštěvníci dozvídají také z informačních panelů, k nimž texty koncipoval přední znalec Ladovy tvorby Jiří Olič, autor nejrozsáhlejší malířovy monografie. Ta je na výstavě k zakoupení, stejně jako další knihy, pohlednice či omalovánky pro děti.

Současně s výstavou je denně od 10 do 18 otevřena i galerijní kavárna s působivým výhledem na Zlín z 10. podlaží Obchodního domu. Při večerních prohlídkách bývá otevřeno až do 20 hodin.www.obchodnidumzlin.cz/vystava-lada/

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x