Zlín odstartuje léto třídenním multižánrovým festivalem

Tři dny, čtyři zóny a stovky hudebníků, pouličních umělců, tanečníků a komunit, které mají co nabídnout. To vše přinese multižánrový open-air festival ZLÍN ŽIJE o víkendu 23. – 25. června. Přijede Mňága a Žďorp, Buty, Lenka Dusilová, AG Flek, Dasha, Majk Spirit nebo Circus Problem. Vstup na celý program je volný.

„Festival Zlín žije je největší kulturní akce, kterou pořádá město skrze svou příspěvkovou organizaci Živý Zlín. Festival by se měl stát součástí zlínského kulturního života. Původně se jednalo o akci připravenou speciálně pro loňské oslavy 700. výročí města od první písemné zmínky, ale pro velký úspěch a množství pozitivních ohlasů jsme se rozhodli festival zachovat i pro další roky,” vysvětlil primátor Jiří Korec.

Kromě známých interpretů se můžete těšit i na osobnosti zlínské hudební scény, světelné instalace i bohatý program pro celou rodinu. Na své si přijde opravdu každý. Hlavní stage u zlínského zámku bude patřit velkým koncertním zážitkům v podání hudebních legend. Přijede kapela Buty, folkrocková legenda AG Flek, Mňága a Žďorp nebo Hrubá hudba. Na festivalu vystoupí také slovenský raper Majk Spirit, devítinásobná držitelka hudebního Anděla Lenka Dusilová nebo elektronický mág DJ Ventolin. Svůj hudební cirkus s prvky balkánské dechovky rozbalí parta punkových klaunů Circus Problem. Na návrat do rodného města se těší i charismatická zpěvačka Dasha, která vystoupí s kapelou F-dur Jazzband. Výjimečnou atmosféru zahajovacího festivalového večera umocní Cirkus trochu jinak se svými magickými pouličními novocirkusovými prvky.

Park Komenského se stane místem setkávání, poznávání, tvoření, pouličního umění, her a relaxace. „Celý Zlín se v parku zhmotní na jednom místě, obzvlášť v sobotu 24. června. Poznáte místní umělce i komunity, ochutnáte lokální dobroty a chybět nebude ani pestrý program na pódiu, které bude většinu času patřit mladým talentům ze zlínských ZUŠek, pouličním muzikantům a tanečním souborům,“ upřesnila Jana Kubáčová, ředitelka městské příspěvkové organizace Živý Zlín. O velké večerní koncerty však nepřijde ani tato rodinná zóna. Vystoupí například rock-crossover Hluchý Dovrat, legendární zlínská kapela Tokyo, pop-rockoví Joe Cocker Forever nebo česko-bosenská kapela No Barriers, v jejímž repertoáru má své místo jak vlastní tvorba, tak cover verze světových hitů.

Ve spolupráci s brněnským studiem multimediálních architektů Visuálové vyroste v parku Komenského také nepřehlédnutelná čtrnáct metrů široká chill out zóna s lehátky. Její atraktivitu umocní večerní nasvícení a podkresová hudba.

Zlínský Woodstock. I tak by se dala popsat beatová scéna v parčíku vedle Hospůdky Pod Lípou, která připomene kultovní zlínské kapely, geniální hudebníky, nesmrtelné songy a mimořádnou zlínskou rockovou tradici. Těšit se můžete na Blues Station, Kačes & Kochta Country expres, Creedence Clearwater Revival, kapelu Tendence, Los Perdidos, Black Heaven, O 18 měsíců později, Včelařovo jazzové trio, Září, Prales, Street Crew nebo Blue Night. Průvodcem pro tuto scénu nejpovolanějším bude muzikant a kytarista Petr Vítek.

Živo bude i na náměstí Míru. Herci z Městského divadla Zlín ještě těsně před koncem své divadelní sezóny roztančí a rozezpívají Zlín a nadační fond Credo připraví zábavný program pro celou rodinu s názvem Milované město. Kromě prezentace zlínských neziskových organizací a církví, vystoupí například historická skupina Calata, Michal z kouzelné školky nebo písničkář Pavel Helan.

Program na jednotlivé dny naleznete na www.kulturazlin.cz. Pro statutární město Zlín pořádá Živý Zlín – kulturní a kreativní centrum.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x