Kroměřížská nemocnice spustila novou kotelnu

KROMĚŘÍŽ - Provoz nové kotelny s teplovodním systémem zahájila ve čtvrtek Kroměřížská nemocnice a.s. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Cílem stavební akce byla realizace nového teplovodního topného systému a vybudování nové teplovodní kotelny se dvěma plynovými kotli přímo v areálu Kroměřížské nemocnice.

„Nově je kotelna umístěna v přístavbě budovy ředitelství. Do její výstavby přiváděla nemocnice teplo z kotelny, která byla v areálu Psychiatrické nemocnice,“ vysvětlila Lenka Mergenthalová, předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice s tím, že kotelna je připojena k rozvodům plynu přes nově vybudovanou regulační stanici plynu.

„Rozvody plynu jsou vedeny převážně ve stávajících trasách topných kanálů  a jsou přivedeny do stávajících výměníkových stanic, které jsou nově vystrojeny. Součástí trubních rozvodů je také datová kabeláž pro řízení a monitoring předávacích stanic,“ popsala členka představenstva zodpovědná za provozní úsek Hana Příleská.

Náklady na výstavbu celého systému se pohybují ve výši téměř 51 milionů korun. „Více než 25 milionů korun bylo spolufinancováno z Operačního programu životního prostředí fondů Evropské unie, dalších více než 25 milionů korun do akce vložil Zlínský kraj,“ doplnila Příleská.

Dodala, že rekonstrukce tepelného hospodářství Kroměřížské nemocnice byla zahájena letos v květnu, ukončena byla o pět měsíců později zkušebním provozem.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x