Ve Zlíně se chystají Dny elektromobility

ZLÍN - Na zlínském náměstí Míru se ve dnech 7. a 8. června uskuteční Dny elektromobility, v rámci kterých si budou moci zájemci vyzkoušet řídit elektromobil, elektroskútr nebo elektrokoloběžku. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

K dispozici budou také elektrokola a drobná vozítka typu segway, kolonožka nebo dětské elektroautíčko. „Návštěvníci si zde dále budou moci prohlédnout i dobíjecí stanici a dobíjecí lavičku, umožňující nabití nejen elektrokola, ale také notebooku nebo telefonu.Prezentace elektrozařízení potrvá v pátek 7. června od 14.00 do 20.00 hodin a v sobotu 8. června od 9.00 do 15.00 hodin,“ upřesnila Kousalová.

Připraven je také seminář zaměřený na tématiku dopravních prostředků s elektrickým pohonem, který se uskuteční v pátek 7. června od 9.00 do 10.30 hodin v zasedací místnosti č. 130 Magistrátu města Zlín. Seminář je určen pro širokou veřejnost a účast je bezplatná. Z důvodu omezené kapacity je možné se na seminář přihlásit e-mailem na manaskova@khkzk.cz.

Akci pořádá Zlínský kraj v rámci projektu E-mobilita Zlínského kraje s podporou Státního fondu životního prostředí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x