V Kotojedech vzniklo nové víceúčelové hřiště

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice v těchto dnech dokončila nové víceúčelové sportovní hřiště v Kotojedech. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

Stavba hřiště stála zhruba 7,2 milionu korun. „Příprava této akce nebyla jednoduchá. Jsem moc rád, že se nakonec podařilo všechny překážky odstranit a že obyvatelé Kotojed mohou využívat nové sportoviště,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V Kotojedech vznikl víceúčelový oplocený areál s umělým povrchem, kde je možné hrát například malou kopanou, volejbal či tenis. Areál doplnily venkovní fitness prvky, pískoviště s atrakcí pro děti, mobiliář, veřejné osvětlení i parkoviště s pěti místy.

Město momentálně staví sportoviště v ulici Bedřicha Zelinky na sídlišti Barbořina. Cena je zhruba 2,2 milionu korun. Loni dokončilo stavbu sportovního areálu v části Postoupky. Náklady činily 3,6 milionu korun.

V minulém volebním období radnice vybudovala i nová víceúčelová hřiště v částech města Bílany za asi 4,9 milionu korun a Trávník za čtyři miliony korun. Postavila také nové sociální zařízení u sportovního areálu Žlíbek v Těšnovicích za zhruba 1,6 milionu korun. Město postupně obnovuje i prvky na dětských hřištích a buduje nové herní koutky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x