Otrokovická radnice rozesílá v případě ohrožení obyvatel zprávy SMS

OTROKOVICE - Otrokovická radnice zasílá zaregistrovaným obyvatelům SMS zprávy s informacemi o mimořádných událostech, případně o odstávkách a dopravních či jiných omezeních ve městě. Možnost zaregistrovat se stále trvá nejen pro obyvatele Otrokovic, ale také pro ty, které informace z našeho města zajímají například proto, že zde mají příbuzné nebo nemovitost, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Služba rozesílání SMS zpráv radnicí prošla od svého vzniku celou řadou změn. Nejprve byly zřízeny „Krizové SMS“, které informovaly o mimořádných událostech, jako například požár, povodeň, apod. Následně byla tato služba doplněna o „Info SMS“ avizující plánované dopravní omezení ve městě, odstávky vody nebo elektrické energie. V současné době jsou tyto zprávy sloučeny pod označením InfoKanál SMS.

„V minulém týdnu došlo v Otrokovicích k požáru v průmyslovém areálu a zahoření kontejneru v areálu skládky. V této souvislosti jsme obdrželi od občanů několik dotazů, proč jsme zprávy neposlali. Hasičský záchranný sbor, respektive velitel zásahu, v těchto konkrétních případech vyhodnotil situaci tak, že nedošlo k ohrožení obyvatel, a proto zprávy nebylo nutné zasílat,“ uvedla starostka města Hana Večerková. „Toto pravidlo platí všeobecně. Zprávy o požárech či jiných mimořádných situacích rozesíláme v případě, že vznikne riziko ohrožení nebo přímo nastane ohrožení obyvatel. Pokud se jedná o situaci, kdy obyvatelé nemusí přijímat jakákoliv opatření, SMS zprávy nejsou zasílány. Pro odlehčení vážného tématu bych dodala, že SMS InfoKanál není černá kronika, ale opravdu seriózní zdroj informací. Přesto hodnotím velmi kladně bleskové zprávy na facebooku i dalších sítích. Je dobré, když lidé nejsou lhostejní a všímají si svého okolí,“ doplnila starostka.

SMS InfoKanál ale není jediným ani hlavním prostředkem, jak by radnice obyvatele v případě ohrožení informovala. „V těchto případech bychom využili Integrovaný výstražný a varovný systém, tedy místní rozhlas a byly by zapojeny všechny složky Integrovaného záchranného systému,“ ubezpečila Hana Večerková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x