Zlínská MHD objede rychlostní zkoušku Barum rally přes Prštné

ZLÍN - Poměrně velkým zásahem do fungování systému MHD bývá v posledních letech pořádání městské rychlostní zkoušky motoristické soutěže Barum Czech Rally. Letos se tato uzavírka Gahurovy ulice uskuteční v pátek 16. srpna, informoval server Zlin.cz mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Během městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally bude v pátek 16. srpna 2019 v době od 16.00 do 24.00 hodin uzavřena ve Zlíně pro veškerý provoz včetně MHD Gahurova ulice, a to od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky U Zámku a Čepkov.

Městské dopravy se uzavírka Gahurovy ulice dotkne následovně:

  • Po dobu uzavírky Gahurovy ulice se bude trolejbusová linka 6 na zastávce Školní měnit na linku 8X a pokračovat v jízdě po Dlouhé ulici, po ulici 2. května, kolem Baťovy nemocnice, po Šefánikově ulici až na zastávku Náměstí Míru. Zde se linka 8X změní zpátky na linku 6 a trolejbusy pojedou do Otrokovic.
  • Úsek Jižní Svahy-Kocanda – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 7X.
  • Úsek Jižní Svahy-Středová – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 14X.
  • Místo linky 9 bude vedena výluková linka 9X, která pojede po trase linky 9 kolem nemocnice, ale nebude zajíždět na Jižní Svahy. Trolejbusy linky 9X se budou otáčet na konečné stanici Antonínova.
  • Autobusové linky 32 a 33 budou vedeny objízdnou trasou přes Prštné s označením 32X a 33X.
  • Autobusová linka 38 bude vedena s označením 38X po vlastní náhradní trase mimo tovární areál a mimo ulici Vodní (s výlukovou trasou Lešetín I – Náměstí Míru – Náměstí Práce – točna Antonínova, zpět od zastávky Poliklinika po pravidelné trase).

Dvacetiminutové jízdenky budou platit i pro přestup na náhradní dopravu

Revizoři budou uznávat v době tohoto dopravního opatření pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu a budou zohledňovat odpovídající prodloužení jízdní doby, aby cestující v důsledku objížďky a náhradní dopravy nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky.

Poslední „normální“ spoje

Poslední spoj na lince 6, který pojede po své pravidelné trase na Jižní Svahy, točnu Kocanda, odjede od železniční stanice v Otrokovicích v 15.16 hodin. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední šestka do Otrokovic v 15.47 hodin, poslední osmička v 15.49, z točny Středová pojede poslední „normální“ devítka v 15.40, poslední desítka ve 14.46 a poslední čtrnáctka v 15.46.. Poslední spoj autobusové linky 38 jede ze zastávky Podvesná XVI v 15.46 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici v 15.58 hodin.

Kde přestoupit

Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X nebo 14X. Zde mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2 nebo 6. Podobně tomu bude i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy.

Mapy odkloněných a náhradních tras včetně jízdních řádů budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz, tištěné jízdní řády náhradní dopravy budou vyvěšeny na zastávkách.
Po skončení městské rychlostní zkoušky rally posílí DSZO v nezbytném rozsahu přepravní kapacitu na linkách ze Zlína do Otrokovic a také na sídliště Jižní Svahy, aby se všichni diváci mohli dostat i v pozdních večerních hodinách městskou dopravou do svých domovů.

Jak na vlak do Vizovic

Během páteční městské rychlostní zkoušky bude také přerušena pravidelná železniční doprava mezi Malenovicemi a Vizovicemi. České dráhy v této relaci organizují náhradní autobusovou dopravu. Kromě toho však bude po dobu vlakové výluky zajišťována v hodinovém intervalu mimořádná kyvadlová vlaková doprava mezi zastávkou Zlín-Dlouhá a Vizovicemi. „Pro využití tohoto vlaku můžeme našim cestujícím doporučit přestup z vozidel MHD. Cestující mohou s výhodou využít už z Otrokovic přímého trolejbusu výlukové linky 6z, který se ve Zlíně změní na linku 8X. Zájemci o kyvadlovou vlakovou dopravu směrem do Vizovic mohou z tohoto trolejbusu vystoupit na zastávkách MHD Dlouhá nebo Cigánov a dojít pěšky na vlakovou zastávku Zlín-Dlouhá, případně se stejným trolejbusem svézt až na zastávku MHD Podvesná XVII a z ní přejít krátkou vzdálenost na vlakovou zastávku Zlín-Podvesná,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Autobusy nepojedou na točny Kudlov a Jaroslavice

Další změnou v souvislosti s pořádáním Barum rally bude v neděli 18. srpna na lince 31 v době od 7.15 do 17.45 hodin skutečnost, že autobusy pojedou jen na zastávku Jaroslavice-náves. Zastávky Jaroslavice-hasičská zbrojnice a Jaroslavice-točna nebudou obsluhovány. Ve stejný den od 5.00 do 16.45 hodin budou autobusy na lince 31 vynechávat rovněž zastávky Maják-točna a Ke Křibům.
Na autobusové lince 32 v neděli 18. srpna od 7.15 do 17.15 hodin budou spoje MHD vedeny jen na točnu U Pomníku padlých. Zastávka Kudlov-točna nebude obsluhována.

Kyvadlová doprava sveze v neděli zájemce bezplatně do lokality U Majáku a do Želechovic

Na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v neděli 18. srpna kyvadlovou autobusovou dopravu z Náměstí práce na zastávku U Majáku a ze zastávky Sportovní hala do Želechovic nad Dřevnicí, přičemž tento autobus bude zastavovat na všech zastávkách linky 12. Cestující se těmito spoji dostanou bezplatně do blízkosti rychlostních zkoušek rally.

Přehled všech článků k Barum rally uvedených na Zlin.cz naleznete vpravo od úvodní fotografie pod štítkem Barum Czech Rally Zlín nebo ZDE.
 
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x