Letošní Akademie Václava Hudečka má dva vítěze

LUHAČOVICE – Před pár dny skončil v Luhačovicích letošní už třiadvacátý ročník Akademie Václava Hudečka. Vybrat vítěze bylo podle houslového virtuóza tento rok mimořádně náročné, informovala server Zlin.cz mluvčí soutěže Miroslava Krumpolcová.

V průběhu XXIII. ročníku Akademie Václava Hudečka se představilo publiku a porotě všech šestnáct studentů na Absolventských koncertech. Po té porota ve složení V. Hudeček, prof. Jiří Fišer a pianista Lukáš Klánský zhodnotila výkony studentů jak na koncertech tak při výuce, aby mohla zodpovědně postavit pořadí. Letos to byl mimořádně těžký úkol, protože výkony studentů
byly velmi vyvážené.

Nakonec se shodli na to, aby se první místo přidělilo dvěma studentům a to šestnáctiletému Matteo Hagerovi z Prahy, získal mistrovský nástroj, ten pro tuto příležitost postavil a daroval Mistr houslař Jaroslav Kohout. Cenu hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a sólové vystoupení se Symfonickým orchestrem Mariánské Lázně věnoval její ředitel Milan Muzikář, dále účast na Adventních koncertech Václava Hudečka získala třiadvacetiletá Kateřina Krejčová rovněž z Prahy. Objevem roku byl třináctiletý Roman Červinka Z Českých Budějovic.

„Nicméně studenti, kteří byli letošními nováčky, si vedli velmi dobře a jsou velkou nadějí do budoucna, ostatně jeden z nich David Hernych z Prahy získal třetí místo,“ řekla Krumpolcová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x