Okružní ulice na Jižních Svazích je opět průjezdná

ZLÍN - Oprava půlkilometrového úseku Okružní ulice ve Zlíně za 7 milionů korun, jejímž investorem je Zlínský kraj, byla oproti původním předpokladům dokončena dříve. Stavební práce na této páteřní komunikaci vedoucí na největší zlínské sídliště Jižní Svahy měly probíhat až do konce srpna, úsek je však pro motoristy průjezdný ve všech pruzích už teď, informoval server Zlin.cz mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

„Jsme velmi rádi, že se zhotoviteli stavby, firmě EUROVIA CS, podařilo zprůjezdnit opravovaný úsek o 14 dnů dříve, zvláště pokud přihlédneme k tomu, že o nadcházejícím víkendu bude Zlín hostit Barum Czech Rally, která s sebou přináší vysokou návštěvnost a s ní související větší intenzitu dopravy ve městě,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

„Dolní úsek Okružní ulice, která je zatížena velmi intenzivním provozem vozidel, již vykazoval známky výrazného opotřebení, proto bylo nutné p“řistoupit k jeho obnově. V rámci stavby jsme provedli nejen rekonstrukci vozovky, ale také přídlažby z žulového dvouřádku a dešťových vpustí. Součástí stavby je i obnova vodorovného a svislého dopravního značení, přiblížil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý. Po 20. srpnu bude ještě v rekonstruovaném úseku realizováno svislé dopravní značení a také vodorovné dopravní značení (z plastu). Tyto práce však již nebudou mít výraznější vliv na plynulost silničního provozu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x