Hala s Vincentkou je v Luhačovicích opět v provozu

LUHAČOVICE - Hala Vincentka je po téměř roční rekonstrukci opět v provozu a slouží veřejnosti. Média o tom informoval generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha.

Do haly s minerálním pramenem Vincentkou se sice lidé dostanou, rekonstrukce přilehlé kolonády však pokračuje. Hotovo by mělo být až koncem října nebo začátkem listopadu.

Hala působí po rekonstrukci podle slov ředitele Bláhy mnohem světleji, je vzdušná a barevně sladěná jako před 70 lety, kdy byla postavena. Pro veřejnost se připravuje stálá interaktivní expozice o vzniku a významu luhačovických minerálních vod, která se na ochozu haly objeví v průběhu září. Hala se využívala také jako kulturní a společenský prostor, což bude její funkcí i nyní po opravách. První vernisáž zažili návštěvníci nové haly už v neděli 18. srpna. Jde o výstavu v rámci festivalu Divadelní Luhačovice.

V hale budou ještě nějaký čas pokračovat dokončovací práce. Jde především o restaurování 14 sloupů z umělého mramoru.

V hale Vincentka byla instalována také nová vzduchotechnika, nové těsnění má výdejní pult z kubánského mramoru. Mezi halou a galerií nově vznikl otevřený průchod do klidové zóny s veřejnými toaletami.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x