Blíží se úplné uzavření ulice 2. května

ZLÍN – Po dobu čtyř srpnových dnů dojde na kompletní uzavírku ulice 2. května, a to od čtvrtka 22. srpna až do neděle 25. srpna 2019. Ulice bude kvůli opravám vozovky neprůjezdná v úseku od ulice Sokolská po most u Januštice, připomněl prostřednictvím serveru Zlin.cz veřejnosti mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Do ulice 2. května nebude možno vjíždět ani z ní auty odjíždět. „Obyvatelé ale mohou svá vozidla po celou dobu realizace ponechat na parkovišti u prodejny COOP, před domem číslo 4345, na parkovišti v ulici Padělky IV nebo u domu číslo 622, ovšem bez možnosti odjezdu či příjezdu. Je však nutné, aby vozidla na parkovišti u prodejny COOP nepřesahovala přes obrubník parkoviště. I když bude uzavírka ulice končit v nedělí 25. srpna ve 24:00 hod, uvedené omezení bude pro tato parkoviště a všechna napojení platné i v pondělí 26. srpna,“ sdělil Melzer.

Kvůli obnově vodorovného dopravního značení a doplnění živičného povrchu nebude možné nechat vozidla na parkovací ploše před domy 1949 až 1954, která musí být pro tento účel kompletně vyklizená. Uzavírka tohoto parkoviště bude prodloužena do úterý 27. srpna.

Ostatní parkovací plochy budou přístupné z ulic Sokolská a Fügnerova nábřeží, stejně jako přístup k domům během celé uzavírky. Všechny ulice budou dočasně obousměrné, včetně ulice Padělky VI.

Linky MHD č. 2, 8 a 9 budou uzavřený úsek ulice 2. května objíždět náhradní trasou po Benešově nábřeží, kde budou zastavovat na zastávkách autobusových linek 33 a 38. Protože jde o ulici bez trolejového vedení, budou na tyto linky nasazeny trolejbusy s dieselagregátem nebo autobusy. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice současně posílí trolejbusovou linku číslo 44, která je vedena Sokolskou ulicí, protože se její zastávky nacházejí zpravidla v kratší docházkové vzdálenosti ze čtvrtí Padělky a Kúty než zastávky na Benešově nábřeží.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x