Krajské nemocnice dosáhly v pololetí kladného výsledku skoro 51 milionů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Kladného výsledku skoro 51 milionů korun dosáhly v pololetí všechny čtyři nemocnice vlastněné Zlínským krajem. Zlin.cz to řekla mluvčí kraje Adéla Kousalová. Kraj zřizuje nemocnice ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně.

S hospodařením nemocnic za první pololetí se seznámili krajští radní. Kladný výsledek činil 50,8 milionu korun a obrat nemocnic byl 3,7 miliardy orun. „Ke konci prvního pololetí hospodařila Kroměřížská nemocnice se ziskem 9,882 milionu korun, Uherskohradišťská nemocnice 26,384 milionu, Vsetínská nemocnice 11,408 milionu a Krajská nemocnice Tomáše Bati dosáhla zisku 3,211 milionu korun,“ přiblížil hejtman Jiří Čunek.

Kladným hospodařením podle něj nemocnice vytvářejí dobré ekonomické podmínky pro svůj další rozvoj. „I když oproti stejnému období loňského roku dosáhly krajské nemocnice vyšších příjmů, je jejich celkový výsledek hospodaření nižší o 39 milionů korun. V loňském prvním pololetí dosáhl 90 milionů. Pokles je však způsobený tím, že v nemocnicích došlo k významnému navýšení mezd u zaměstnanců. Osobní náklady vykazují meziroční nárůst o 198 milionů korun,“ objasnil Čunek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x