Podivuhodnosti začátku víkendu. Krávy na silnici. Kam se poděly?

ZLÍN - To byla podívaná...dvě hodiny po poledni museli řidiči a řidičky hodně sešlapávat brzdové pedály. Nedaleko Útulku pro zvířata v nouzi, na spojnici Vršavy a Jižních Svahů ve Zlíně se producírovalo stádo krav.

Jeho členky byly ovšem v naprosté pohodě, do útulku rozhodně nemířily, každopádně se jim podařilo zbrzdit začínající zběsilý provoz pátečního odpoledne. A majitelé vozů to většinou brali také rozumně.

„Udělali jsme si fotky, tohle jsem na silnici ve Zlíně ještě neviděl,“ hlásil bystrý fotograf a pozorovatel Milan Novák.

Oznámení prověřovala i Městská policie Zlín. Naposledy zasahovali strážníci před pár dny na opačném konci města v Malenovicích, tam šlo ale o jedinou zatoulanou stračenu.

„Tentokrát to bylo poněkud jinak,“ vysvětloval Pavel Janík z MP Zlín. Majitele se nám nepodařilo v první chvíli dohledat, navíc krávy spořádaně opustily silnici a vydaly se k Fryštáku už pochopitelně mimo silnici travnatým porostem.“ 

Pozoruhodné „autorodeo“ se podle Janíka obešlo bez zranění lidí i zvířat.

Jeho kolegové měli v poněkud rozverném odpoledni i další práci, prověřovali na jiném místě ztrátu poníka, kterého potkala dvojice lidí v lese nad Zlínem.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x