Práce na silnicích zkomplikovaly ve Zlíně dopravu

ZLÍN - Stavební práce na některých komunikacích ve Zlíně včera v odpoledních hodinách výrazně zasáhly do provozu MHD. V důsledku zhoršené průjezdnosti ulic a tvořících se kolon vozidel dosahovala zpoždění spojů MHD až 45 minut, serveru Zlin.cz to  řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Zvýšený počet vozidel, uzavírka ulice 2. května a zejména práce na komunikaci na Vršavě (střídavá jízda vozidel jedním jízdním pruhem) výrazně ovlivnily provoz ve Zlíně včetně MHD. Vznikaly pomalu se pohybující kolony vozidel v ulicích Sokolská a Dlouhá, zkomplikoval se průjezd křižovatkami.

„Abychom situaci v MHD alespoň částečně napravili a zajistili přepravu cestujících, zavedli jsme náhradní kyvadlovou dopravu za linky 4 a 5. Byla zajišťována na trase Náměstí Práce – Podhoří – Náměstí Práce. Nasadili jsme dva posilové autobusy s řidiči a další tři řidiči zajišťovali střídání kolegů za účelem dodržení zákonných bezpečnostních přestávek,“ uvedl hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Zpoždění spojů MHD dosahovalo až 45 minut a projevilo se na linkách 2, 4, 5, 8, 9, 33, 38 a 44. „Reagovali jsme na situaci, kterou jsme nezavinili, nakolik to bylo v našich silách. Prosíme cestující o pochopení,“ dodal hlavní dispečer.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x