Mateřská škola v Sadech se dočkala zásadní rekonstrukce

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Obnovený vzhled a zbrusu novou přístavbu dostala mateřská škola v uherskohradišťské části Sady. Akce, při které město Uherské Hradiště školku zásadním způsobem zrekonstruovalo, si vyžádala náklady přes 17 milionů korun, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Pášma.

Na hlavní budově mateřské školy byla obnovena celá fasáda, školka dostala také zbrusu nová okna i vstupních dveře. Důležitým prvkem rekonstrukce se stalo odstranění vlhkosti zdiva injektáží s ošetřením vnitřního i vnějšího líce. Zároveň bylo zrekonstruováno a rozšířeno hygienické zařízení, výměny se dočkaly vnitřní kanalizace, elektroinstalace, ústřední topení, rozvody plynu i vody.

„Součástí prací byla také úprava zpevněných ploch, chodníků a části oplocení. Původní přístavby u budovy byly odstraněny a nahradila je zcela nová přístavba, která poskytuje nejen technické zázemí, ale i novou venkovní učebnu a bezbariérový přístup do hlavní budovy. Obě budovy jsou spolu provozně propojeny,“ upřesni Pášma.

Budova mateřské školy v Sadech byla postavena v roce 1896 tradiční technologií jako škola základní.

Od nového školního roku budou mít mateřské školy v Uherském Hradišti celkem 730 dětí. Děti zde přivítají v připravených třídách, z nichž některé byly nově vymalovány, doplněny novými hračkami, interaktivními pomůckami, v zahradách byla doplněna pískoviště novým pískem, někde i novými průlezkami.

Ve městě již se nenachází žádná mateřská škola, která by čekala na svou zásadní rekonstrukci. V drtivé většině se mateřské školy dočkaly v posledních letech také obnovy školních zahrad. Vloni byla nákladem přes 21 milionů korun komplexně zrekonstruována MŠ a ZŠ speciální na Šafaříkově ulici. Předchozí opravy se týkaly především výměny oken a dveří, zateplení nebo nových fasád – MŠ Lomená (2015), MŠ Jarošov (2014), MŠ Komenského a MŠ Míkovice (2013).

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x