Prázdniny v Uherském Hradišti zakončí Garden Food Festival

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Konec prázdnin bude v uherskohradišťských Smetanových sadech ve znamení dobrého jídla. Uskuteční se zde totiž Garden Food Festival, serveru Zlin.cz to za pořadatele sdělila Petra Kučerová.

Garden Food Festival, který se koná hned v několika různých městech České republiky, se v Uherském Hradišti uskuteční v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září.

Nahlédnutí do programu dvoudenního svátku všech gurmánů slibuje opravdu skvělé zážitky. Pódiu bude vévodit Markéta Hrubešová coby moderátorka a postupně návštěvníkům představí několik kulinářských show. O tu nejočekávanější se postará věhlasný šéfkuchař Jan Punčochář, který je už několik let tváří Garden Food Festivalu.

„Aktuálně se hodně zaměřuji na českou kuchyni v moderním pojetí. V mé restauraci U Matěje se snažím ty krásné české klasiky přetvořit na taková jídla, která reflektují dnešní dobu a moderní postupy vaření. A přesně to mohou čekat návštěvníci Garden Food Festivalu. Moderní českou kuchyni,“ řekl šéfkuchař Punčochář.

Držitel ocenění Zlatý kuchař roku 2015 se ve Smetanových sadech setká i s finalisty televizní soutěže MasterChef, kterým v tomto kulinářském klání dělal přísného, leč spravedlivého porotce. Nejblíže ze soutěžících to bude mít do Uherského Hradiště Katka „Ladybaker“ Kolbová, která ze Zlína dorazí v neděli. „Je mi velikou ctí být součástí tak hezkého projektu, jako je Garden Food Festival. Jsem neskutečně šťastná, že mě pořadatelé oslovili. V neděli 1. září v dopoledních hodinách nabídnu své sladké dobroty a návštěvníci se mohou těšit i na cooking show. Co však naservíruji, si zatím nechám pro sebe,“ vzkázala Kateřina Kolbová.

Na pódiu si ale budou moct lidé vychutnat i další kulinářské programy. O čem budou, napovídají jejich názvy: Od pařátku k hřebínku, Hmyz na talíři nebo Vitamíny u ledu.
Mezi několika desítkami stánků ve Smetanových sadech s nejrozmanitějšími dobrotami bude také dětská zóna se skákacími hrady, malováním na obličej a dalšími oblíbenými atrakcemi. Na památku z Garden Food Festivalu si zájemci mohou odnést fotografii z fotokoutku nebo si poslechnout vystoupení několika muzikantských uskupení. Hrát budou Pavel Helan Band, Honza Grebík s kapelou, DJ Ondra Albrecht nebo cimbálová muzika Špica.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x