Zlínským Priorem se valila voda, bezprostřední nebezpečí prý ale lidem nehrozilo

ZLÍN - Průtrž mračen, která zasáhla v pondělí v podvečerních hodinách Zlín, způsobila nemalé škody také v nově opraveném obchodním domě Prior. Zaměstnancům ani návštěvníkům prý ale nebezpečí nehrozilo, serveru Zlin.cz to uvedl  Radovan Pilich, jednatel společnosti Prior Zlín.

Živelná událost způsobila v Prioru krátkodobé uzavření některých provozů. Příčinou byla průtrž mračen a neobvyklé množství vody, kterou nestačila odvést veřejná kanalizace. V důsledku toho zasahovaly hasičské sbory na mnoha místech Zlína.

„K situaci došlo během několika málo minut, kdy nahromaděná voda zatekla částečně i do prostor Obchodního domu. Zatečením byla postižena primárně jedna obchodní jednotka. V Obchodním domě Zlín došlo k okamžité reakci ze strany správy domu i prodávajících a postižené provozy se uzavřely ve chvíli, kdy bylo patrné, že průsak vody do vybraných obchodních jednotek není možné zastavit. Zaměstnancům ani návštěvníkům nehrozilo žádné přímé nebezpečí,“ řekl Radovan Pilich.

Veškeré provozy jsou k dnešnímu dni standardně otevřené pro zákazníky, vyjma Knihkupectví Dobrovský, kde dochází k mapování a likvidaci škod. „Spuštění provozu odhadujeme v nejbližších dnech,“ dodal Pilich.

Rekonstruovaný baťovský obchodní dům na náměstí Práce v centru Zlína se pro veřejnost otevřel v pátek 9. listopadu 2018. Známá dominanta města, postavená firmou Baťa v roce 1931 podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury, získala během rekonstrukce novou, moderní tvář. 

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x