Školáci a sportovní kluby mají opravené hřiště na Jižních Svazích

ZLÍN - Sportoviště u 17. ZŠ, sloužící základní škole a sportovním klubům, bylo kompletně zrekonstruováno. Projekt rekonstrukce byl realizačně rozdělen na objekty hlavního a vedlejšího s celkovými investičními náklady téměř 10 milionů korun, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

U hlavního sportoviště se rekonstruoval povrch, stávající umělá tráva a asfaltové povrchy byly zcela nahrazeny komfortnějším pryžovým povrchem jak na atletickém oválu, tak hřištěm pro házenou, na kterou se Základní škola Zlín, Křiby specializuje. Bylo vytvořeno zázemí pro sportovce – zastřešené sezení, zrealizován menší sklad sportovních potřeb, osazeny nové herní prvky pro družinu s dopadovou pryžovou plochou, zrealizovány nové zpevněné přístupové plochy. Pro zatraktivnění výuky byla v areálu sportoviště vybudována venkovní učebna.

U vedlejšího sportoviště na míčové hry měla být provedena pouze rekonstrukce stávajícího pryžového povrchu nástřikem s opravami nerovností, nové oplocení, přístupové zpevněné plochy a nové herní prvky pro družinu a první stupeň.

„Na začátku oprav se zjistilo, ze stávající povrch je velmi špatný, nesoudržný a opravy nebudou efektivní s nízkou životností. Z důvodu velmi špatného stavu stávajícího pryžového povrchu bylo dohodnuto s uživatelem, základní školou, že se provede kompletní výměna pryžového povrchu, která bude mít delší životnost, a to bez navýšení investice,“ uvedl Melzer.

Slavnostního otevření sportoviště ze za město Zlín zúčastnil primátor Jiří Korec a náměstkyně primátora Kateřina Francová. „Zdejší prostředí znám velmi dobře. Během mého studia na této škole jsme běhali v rámci tělocviku po betonové dráze kolem školy. Je dobře, že jdeme dopředu a děláme dětem kvalitní zázemí pro sportovní činnost. Z mé zkušenosti vím, že se zde dětem dostává dobrého vedení ze stranu kantorů i trenérů. Je nyní na dětech, aby si sport a volné chvíle na nových hřištích užívaly. Děkuji všem, co se na tomto projektu podíleli,“ řekl Jiří Korec v rámci slavnostní otevření.

„Hřiště jsou zdařile zrekonstruována. Jsem ráda, že se myslelo i na nejmenší návštěvníky školy, pro které jsou vybudovány moderní průlezky. Je dobře, že mají děti možnost volné chvíle ve škole trávit aktivně. Přeji si, aby byla obě hřiště dětmi co nejvíce využívána,“ doplnila Francová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x