V luhačovické základce začal fungovat nový automat se školními potřebami

LUHAČOVICE - V Základní škole Luhačovice začal fungovat nový automat, a to na školní potřeby. Zapomětliví žáci, kteří si doma nechají kružítko, propisku, úhloměr či jinou školní pomůcku, si vše potřebné budou moci dokoupit ještě před hodinou, serveru Zlin.cz to sdělil ředitel školy Roman Lebloch.

Nabídka automatu je velmi široká, školáci zde najdou také sešity, zvýrazňovače a další potřebné pomůcky. Nový automat našel místo vedle automatu na nápoje a sušenky v chodbě u respiria hlavní budovy školy. „Je to ideální místo, kde je velký průchod žáků. Vím, že na některých školách tyto automaty už instalovali a osvědčilo se to. Proto když jsme byli osloveni firmou, která takové automaty provozuje, rádi jsme tuto možnost využili,“ konstatoval Roman Lebloch. S novou službou pro žáky tak škola neměla ani žádné náklady.

Kromě automatu na psací potřeby se toho letos v budově této vzdělávací instituce přes prázdniny příliš nedělo, na rozdíl od minulých prázdnin, kdy se měnila v hlavní budově školy okna a rekonstruovalo se respirium. „Jen se vymalovaly některé třídy a spíše se plánovalo a školu tak přes léto navštěvovali projektanti. Plánují se totiž změny v souvislosti se stěhováním DDM Luhačovice do menší budovy školy, které se ale uskuteční až před začátkem školního roku 2020/2021. Takže školu čekají pracovně náročné spíše příští letní prázdniny,“ doplnil Lebloch.

Některé třídy používané dosud v hlavní budově pouze jako odborné učebny, budou muset být pak přizpůsobeny, aby mohly sloužit jako kmenové třídy. V menší budově, kam se napřesrok přestěhuje DDM, ovšem zůstane po této změně školní družina, ale ne už menší školní kuchyně s jídelnou. „Připravuje se proto i úprava kuchyně v hlavním areálu školy, aby potom zvládla zajistit stravování pro více žáků,“ dodal ředitel školy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x