Zlín bude hostit další ročník jedinečné konference Baťův odkaz Evropě

ZLÍN - Po pětileté přestávce se ve Zlíně opět uskuteční konference Baťův odkaz Evropě, kterou pořádá Fakulta managementu a ekonomiky (FaME) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) společně s Nadací Tomáše Bati. Serveru Zlin.cz to řekl Jan Malý z tiskového oddělení univerzity.

„Ptáte se mne, jak jsem vybudoval k velikosti náš závod? Nevybudoval jsem závod, vybudoval jsem člověka a ten vybudoval závod.“ Tato známá věta Tomáše Bati inspirovala organizátory dalšího ročníku konference Baťův odkaz Evropě, která se uskuteční 18. září v prostorách Kongresového a univerzitního centra. Ústřední téma letošní akce bude znít „Lidé – výzva pro budoucnost podnikání“.

Tato výjimečná konference má dlouhou tradici, koná se jednou za pět let a pokaždé je zaměřena na jiné téma, které ve společnosti aktuálně rezonuje. V letošním roce organizátoři získali více než 50 osobností z firemního, akademického a veřejného života, mezi nimi například světoznámého ekonoma Milana Zeleného, který působí na UTB a na Fordham University v USA, emeritního viceguvernéra České národní banky Mojmíra Hampla a další.

„Na konferenci zcela záměrně volíme formu diskusí, nikoliv tradiční formu prezentací. Diskusní forma účastníkům umožní vyjádřit se k daným tématům nejobšírněji,“ uvedl děkan FaME David Tuček. Pavel Velev, ředitel Nadace Tomáše Bati, dodal: „Víme, že Tomáš Baťa tvrdil, že stroje a budovy jsou hromady železa a cihel, ale život tomu dávají teprve lidé. Lidé jsou i hlavním tématem naší konference.“

Konference začne plenárním zasedáním v podobě moderované diskuse. Role moderátora se ujme Petr Sáha – emeritní rektor UTB. Konference nebude pouze o znalostech a výměně zkušeností, bohatý jí doprovodný program – koučovací zóny, výstavy, dobová módní přehlídka a večerní setkání v Baťově vile i s komentovanou prohlídkou.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x