Akce Jehla. Strážníci městské policie kontrolovali dětská hřiště

Akce Jehla. Strážníci městské policie kontrolovali dětská hřiště. Foto: MPZ
ZLÍN - Městská policie Zlín zahájila v rámci plošné Akce Jehla zevrubné kontroly dětských hřišť. Z celkového počtu 98 prohledaných hřišť strážníci nenašli použité injekční stříkačky ani v jednom případě.

S příchodem prvního dne, kdy se denní teploty přiblížily letním hodnotám, zahájila Městská policie Zlín pravidelné kontroly dětských hřišť. V rámci plošné „Akce Jehla“ vyrazili strážníci v neděli 9. května 2021 dopoledne vybaveni ochrannými prostředky, boxy na infekční materiál, kleštěmi či dlouhými pinzetami prohlédnout dětská hřiště, pískoviště, parky a další odpočinková místa určená primárně pro naše nejmenší. Hlídky MP Zlín současně provedly také kontrolu veřejného pořádku a pozornost zaměřily i na vybavení hřišť a jejich případné poškození.

Strážníci provedli zevrubnou kontrolu 98 dětských hřišť v centru města i příměstských částech, při nichž se strážníkům žádnou použitou jehlu ani stříkačku nalézt nepodařilo. Zlín se tak opět zařadil mezi města, kde je riziko poranění o tyto potenciálně infekční předměty poměrně nízké. Policie přesto doporučuje, aby ze strany veřejnosti nebylo toto nebezpečí zcela bagatelizováno a zejména rodiče malých dětí by měli mít vždy přehled kde, jak a s čím si jejich potomci hrají.

Městská policie Zlín se také dlouhodobě věnuje osvětě, jak správně postupovat při nálezu použitých stříkaček a jehel. Již děti v mateřské škole se v rámci preventivního programu „Bezpečí pro naše nejmenší“ seznamují se základními pravidly, jak se při takové situaci chovat. Jedna ze zásad, kterou dětem vštěpujeme, je, že nesmí na nalezené injekční stříkačky v žádném případě sahat a hrát si s nimi. Větší školáci už vědí, že je potřeba zavolat na tísňovou linku MP Zlín – 156,“ uvedl k tomuto programu prevence kriminality ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Přestože takto zaměřené kontroly probíhají pravidelně, setkávají se strážníci s nálezy nebezpečného infekčního materiálu na veřejném prostranství prakticky každý týden.

Širokou veřejnost, zejména pak rodiče dětí, ale můžeme uklidnit, že v loňském roce jsme žádný takový výskyt nezaznamenali na dětském hřišti,“ doplnila manažerka prevence kriminality MP Zlín Kamila Nováková.

Lidé by však měli být přesto obezřetní a všímat si okolí, kde se pohybují. Při kontrolách nebo na základě oznámení od občanů strážníci posbírali za rok 2021 jehly a injekční stříkačky celkem v 87 případech.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x