Aleš Dufek odstoupil z pozice radního

Aleš Dufek odchází z Rady města Zlína. Foto: spolu21.cz
ZLÍN – Radní Aleš Dufek oznámil, že k 31. prosinci 2021 končí v Radě města Zlína. Důvodem je získání poslaneckého mandátu za KDU-ČSL v letošních podzimních volbách. V práci zastupitele pro město Zlín bude Dufek pokračovat.

Být radním, poslancem a zároveň vést advokátní kancelář je z mého pohledu neudržitelné. Práci náměstka primátora bych pak šidil, a přitom bych za to bral odměnu, což by bylo nemravné. Budu se nyní plně věnovat práci poslance a samozřejmě advokacii. Věřím, že působení v poslanecké sněmovně využiji coby zastupitel – kterým zůstávám i nadále – ku prospěchu našeho města,“ uvedl Aleš Dufek.

Aleš Dufek do komunální politiky úspěšně kandidoval v komunálních volbách v roce 2010, kdy se stal 2. náměstkem primátora města Zlína. V komunálních volbách v roce 2014 obhájil post zastupitele a v roce 2016 byl zvolen i do zastupitelstva Zlínského kraje. V komunálních volbách v roce 2018 obhájil mandát zastupitele města a stal se neuvolněným náměstkem primátora odpovědným za sociální politiku. Poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je od 9. října 2021.

Nástupcem Aleše Dufka je Vojtěch Volf z KDU-ČSL, který pracuje jako vedoucí obchodního oddělení strojírenské společnosti. Je členem Výboru pro vnější vztahy Zastupitelstva Zlínského kraje, zastupitelem města Zlína a členem komise pro bytové hospodářství.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x