Berani před vyprodaným stadionem porazili Vsetín 4:1 a ve finále jdou do vedení

Hokejisté Zlína ve středečním finále zdolali Vsetín 4:1. Foto: PSG Berani Zlín, David Peška
ZLÍN – Třetí finále play-off Chance ligy patřilo hokejistům domácího Zlína, kteří před vyprodaným Zimním stadionem Luďka Čajky zdolali Vsetín 4:1 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy se ujali vedení 2:1. Gólem a asistencí se na výhře Beranů podílel útočník Stanislav Sadovikov.

Myslím, že po druhém vstřeleném gólu jsme zápas měli pod kontrolou. Kluci odehráli třetí třetinu výborně. Vsetín jsme nepouštěli do vyložených šancí a zápas jsme zvládli,“ uvedl asistent zlínského trenéra Oldřich Horák.

Hosté z Valašska na krajského rivala tentokrát neměli. Zlín vstoupil do zápasu lépe. Ve druhé třetině dal dvě branky a zápas si v poklidu dohrál. Celkově jsme to dnes nebyli my. V zápase bylo moc chyb a nešli jsme si za výsledkem jako tým,“ vadí vsetínskému kouči Radimu Kucharczykovi.

Hosté nastoupili do utkání s ruským brankářem Žukovem, který se po třech zápasech od pátého duelu semifinále s Prostějovem vrátil do hry místo Vošvrdy. Vsetínský gólman v úvodní části neinkasoval, branky padaly až ve druhé třetině.

Skóre otevřel ve 24. minutě Sedláček, jenž si po zaváhání hostující obrany vybruslil před Žukova a překonal jej bekhendem. Berani před polovinou utkání získali dvoubrankový náskok. Obránce Zbořil ranou od modré čáry trefil blokujícího Holce, znovu se zmocnil puku a propálil Žukova.

Zlín měl dál navrch, na 3:0 zvyšoval na začátku závěrečné periody Sedlák. Vsetín vrátil na chvíli do hry Jenáček, který v 51. minutě při hře čtyř proti čtyřem snížil, triumf soupeře završil 101 sekund před koncem při hostující power play střelou do prázdné branky Sadovikov.

Čtvrtý duel se hraje dnes večer od 17:30 hodin opět v Baťově městě.

Chance liga, 3. finále – PSG Berani Zlín – VHK Robe Vsetín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1), stav série: 2:1.

Branky a nahrávky: 24. P. Sedláček (Sadovikov), 29. M. Zbořil (Köhler), 41. Z. Sedlák ml. (D. Kindl), 59. Sadovikov (Husa) – 51. Š. Jenáček (Vávra). Rozhodčí: Hribik, Květoň – Jindra, Komínek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Zlín: Huf – Husa, Gazda, M. Novotný, M. Zbořil, Suhrada, Talafa, Riedl – Z. Sedlák ml., D. Kindl, Kratochvíl – P. Mrázek, Luža, M. Lang – T. Pospíšil, Hejcman, Apolenář, Frömel – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček. Trenér: M. Říha ml.

Vsetín: Žukov – J. Říha, Kajínek, O. Němec, Krajčík, Š. Jenáček, Česánek, Hryciow – Rob, Vávra, Jonák – R. Půček, Klhůfek, Holec – Berger, Š. Bláha, Hořanský – Číp, Lichanec, Jenyš. Trenér: Weintritt.