Berani složili Trenčín, Vsetín i podruhé v přípravě podlehl Nitře

ZLÍN, VSETÍN – Hokejisté Zlína se před startem Chance ligy vrátili na vítěznou vlnu. Svěřenci trenéra Miloše Říhy ve čtvrtečním přípravném utkání skolili domácí Trenčín 5:2. Hokejisté Vsetína naopak podruhé v řadě podlehli slovenské Nitře, tentokrát poměrem 2:3.

Vyrovnané utkání na zlínskou stranu definitivně strhnul obránce Zdeněk Čáp, jenž ve druhé třetině využil dvě přesilovky. Dvěma trefami se blýskl i Martin Lang, který se před startem ligy jeví ve velmi dobré formě, jistý výkon opět podal brankář Michal Kořének.

Začátek utkání se nám podařil, myslím si, že jsme do utkání nastoupili dobře. Od zhruba desáté minuty jsme z toho trošku vypadli, vinou našich chyb v obranné třetině jsme se nedostávali do tempa. Start druhé třetiny taky nebyl ideální, začátky třetin nás obecně trápí. Pak se to zlepšilo, skóre jsme otočili. Třetí třetinu jsme sehráli dobře, jednoduše. Vyzdvihl bych útočnou fázi, myslím že jsme hráli dobře. Naopak zapracovat musíme na obranné fázi, musíme lépe rozebírat hráče a více komunikovat,“ zhodnotil duel na klubovém webu asistent trenéra Berani Zlín Oldřich Horák.

Hokejistům Vsetína páté přípravné utkání výsledkově nevyšlo. Valaši na Lapači podlehli Nitře 2:3. Utkání nabídlo vyrovnanou hru, ve které se domácí dvakrát zmocnili vedení, ale záhy o něj vždy přišli. Nakonec se jako klíčovým momentem utkání stala situace z poslední vteřiny druhé třetiny, kdy se prosadil hostující Jakub Lacka a Valaši už na třetí branku nedokázali najít odpověď.

Podali jsme kvalitnější než proti Zvolenu. I tak máme pořád problémy s obrannou činností. Zápas se však hrál v dobrém tempu, snaha i vůle zvítězit byla na týmu vidět. My jsme však v určitých fázích zápasu udělali dvě taktické chyby, které soupeř potrestal a my přišli o lepší výsledek. Rozhodující byl inkasovaný gól pár sekund před koncem druhé třetiny. My jsme se snažili výsledek ve třetí třetině zvrátit, bohužel nám to nevyšlo,“ posteskl si trenér Vsetína Luboš Rob.

Poslední přípravné utkání odehraje Vsetín na domácím ledě ve středu 7. září proti Michalovcím.

Berani v generálce na start Chance ligy příští čtvrtek vyzvou Zvolen.

Přípravný hokej –

HK DUKLA TRENČÍN – BERANI ZLÍN 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: S. Kupec (Bokroš, Hudec), T. Ekberg – M. Lang, Z. Čáp, Z. Čáp (Süss, Kindl), M. Lang (Čáp, Süss), J. Süss (R. Vlach). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2.

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Hlaváč, Ekberg, Bokroš, Kupec, Hrenák – Petráč, Sojčík, Tomik – Immo, Baláž, Ahl – Krajčovič, Vaňo, Hudec – Olle, Stasiniak, Feranec

Zlín: Kořének – Čáp, Husa, Suhrada, Talafa, Zbořil, Novotný – Süss, Kindl, Pospíšil – Lang, Vlach, Šlahař, Gago, Werbik, Novák – Sedláček, Sadovikov, Köhler

VHK ROBE VSETÍN – HK NITRA 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Ondračka (Vaňo, Vávra), 23. Berzinš (Jonák, Ďurkáč) – 14. Stacha (Gates, Bajkov), 27. Buček (Gill), 40. Lacka (Pobežal, Mezei). Rozhodčí: Škrobák, Kovařčík – Lainka, Šimek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1385.

Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Smetana, Jenáček, Ďurkáč, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Dědek, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Bláha, Vávra, Vaňo.

Nitra: Beržinec – Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Green, Mezei, Valent, Bača, Fatul – Buček, Gill, Čederle -Griffin, Gates, Bajkov – Lacka, Slovák, Hrnka – Pobežal, Šramaty, Okoličány.