Berani v emotivním duelu udolali Třebíč, Vsetín prohrál v Sokolově

Hokejisté Zlína doma přehráli Třebíč 5:2. Foto: Berani Zlín, Vojtěch Gargulák
ZLÍN, VSETÍN – Hokejisté Zlína do nového roku vstoupili domácí výhrou nad nepříjemnou Třebíčí. Berani ve 34. kole Chance ligy přemohli Horáckou Slavii 5:2 a v tabulce jsou sedmí. Na ledě Sokolova se tentokrát naopak nedařilo Vsetínu, který prohrál 1:4.

Středeční duel s těžkým soupeřem byl pro Zlín opravdu výživný. Domácí tým se po nepovedené první třetině oklepal, v emotivní prostřední části skóre otočil a výhru pak stvrdil v závěrečné periodě. I díky dvěma bodům Werbika zaknihoval důležitý triumf.

I když jsme začali vlažněji a chyběl nám důraz při zakončení, s přibývajícím časem se kluci do toho dostávali, tlačili se více do brány, což nastartovalo fanoušky, kteří nás hnali dopředu. Náš výkon šel nahoru a nakonec jsme zaslouženě vyhráli,“ míní trenér Beranů Jan Srdínko.

Svěřencům vytkl pouze spoustu nedovolených zákroků, zbytečných vyloučení. „V takto těžkých zápasech, navíc proti Třebíčí s nesmírně silnými přesilovkami, to nejde. Dvakrát nás také potrestala. Těmto zbytečným faulům se do budoucna musíme vyvarovat,“ kárá svěřence Srdínko.

Celkově bylo utkání hodně emotivní. Trenéři obou týmů museli svěřence uklidňovat. „V danou chvíli je to nesmírně těžké. Nedisciplinovanost si ještě jistě rozebereme,“ slíbil Srdínko.

Hosty porážka štvala. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a myslím si, že celu první třetinu jsme byli lepším týmem. Zaslouženě jsme se z přesilovky dostali do vedení a chtěli jsme na to navázat i ve druhé třetině. Jenže tam přišel z naší strany velký výpadek, celá třetina byla rozbitá přesilovými hrami, hrálo se tři proti čtyřem, měli jsme i přesilovku pět na tři… Povedlo se nám z jedné přesilové hry srovnat na 2:2 a věděli jsme, že to bude o disciplíně a o tom, kdo udrží nervy na uzdě. To se nám bohužel nepovedlo,“ posteskl si kouč Třebíče Jaroslav Barvíř.

Když jsme ve třetí třetině dostali čtyřminutovou přesilovku, tak naší nedisciplinovaností jsme o ni přišli. Takovýto zápas si můžete prohrát jen sami a my jsme si ho tou nedisciplinovaností bohužel prohráli,“ dodal zklamaně.

První utkání v novém roce nevyšlo Vsetínu, který hned po svátcích zamířil na půdu nejvzdálenějšího soupeře Chance ligy do Sokolova. Na západě Čech se Valachům v posledních duelech výsledkově příliš nedařilo a tento trend zůstane platný i po 34. kole.

Valachy může mrzet především druhá třetina, kdy domácí odskočili na rozdíl dvou branek. V závěrečné části sice snížil Matyáš Dědek, ale na vyrovnání Vsetín i přes možnost přesilových her nedosáhl.

Určitě výhra 4:1 nad Vsetínem se počítá. Myslím, že jsme byli celých 60 minut lepším týmem a výsledek tomu odpovídá. U gólu jsem vyplaval u modré čáry, beci se tam asi dobře nedohodli, dostal jsem puk, vystřelil jsem nad gólmanovo rameno a naštěstí to tam padlo,“ zhodnotil duel útočník Sokolova David Novotný.

Chance liga, 34. kolo –

BERANI ZLÍN – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 30. P. Sedláček (Zbořil, Gago), 31. Novák (Werbik), 45. Werbik (Paukku), 58. Süss (Köhler), 60. Köhler – 13. Ondráček (Dočekal, Bořuta), 39. Bittner (Dočekal, Vodný). Rozhodčí:Kubičík, Kosnar – Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 1752. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

HC BANÍK SOKOLOV – VHK ROBE VSETÍN 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. D. Novotný (Mlčák), 34. Tomeček (Vracovský), 51. Weinhold, 60. Kverka – 46. Dědek (Smetana). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 654. Střely na branku: 16:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x