Běžci se mohou hlásit do 6. ročníku festivalového půlmaratonu

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
ZLÍN - Stejně jako v minulých letech otevírají již v závěru roku organizátoři registrace na festivalový půlmaraton. Ten by se měl v příštím roce uskutečnit v neděli 30. května 2021 a měl by být součástí doprovodného programu 61. Zlín Film Festivalu, server Zlin.cz o tom informovala za pořadatele Kateřina Martykánová.

Závod pořádá již tradičně společnost Filmfest společně s Běhy Zlín. Pro běžce připravili letos celou řadu novinek.

Výše startovného však zůstává i letos stejná a zájemci se tak mohou přihlásit za nejvýhodnějších podmínek až do konce ledna. Nejlevnější startovné ve výši 599 Kč za půlmaraton, 499 Kč za čtvrtmaraton a 1999 Kč za čtyřčlennou štafetu přinese závodníkům opět celou řadu atraktivních benefitů. Totéž platí i pro novou kategorii nazvanou „tandem“, v rámci níž se na trať čtvrtmaratonu mohu vydávat běžecké dvojice. „Protože ve dvou se to lépe táhne, rozhodli jsme se otevřít novou kategorii, díky níž se mohou běžci vzájemně podpořit a třeba i vyhecovat k lepším výkonům,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala: „Dvojice odstartují současně, stejně tak musí být společně v cíli, s maximálním časovým rozestupem 20 vteřin od sebe. Za výsledný je potom považovaný čas toho pomalejšího.“ Startovné pro tuto kategorii je nyní ve výši 998 Kč.

Registrovat se na jednotlivé tratě běhu je možné už nyní na www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodě i cenách startovného. „K dispozici jsou zde také oblíbené dárkové poukazy. Věříme, že pro příznivce běhu budou i letos atraktivním vánočním dárkem,“ doplnila Jarmila Záhorová.

Trasa půlmaratonu dozná v roce 2021 zásadní změny. Oproti předchozím letům tak bude nově závod startovat u Kongresového centra Zlín. Od něj se poběží přes Štefánikovu na Dlouhou a poté ulicí Rašínovou na centrální zlínské náměstí. Dále potom už známou trasou přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.

Součástí akce bude opět i oblíbený Festivalový VIVA rodinný běh na 1400 metrů, který se uskuteční v dopoledních hodinách. Tento, stejně jako v předchozích letech, začínat na náměstí Míru a mohou se jej zúčastnit dospělí s dětmi, junioři nebo ti, co preferují kratší tratě.

Z důvodu možných změn organizátoři garantují, že v případě nepříznivých epidemiologických podmínek bude možné startovné převést do následujícího ročníku. „Jelikož nemůžeme v tuto chvíli odhadovat situaci v květnu 2021, jsme stejně jako letos připraveni v případě posunu termínu či zrušení závodu, startovné převést do dalšího ročníku. Případně za určitých podmínek individuálně řešit i jeho vrácení běžcům,“ ujistila Jarmila Záhorová a dodala, že zájemci o účast tak nemusejí mít obavy z registrace už nyní.

Letošní 5. ročník se uskutečnil v odloženém termínu v sobotu 12. června a úspěšně jej dokončilo 1091 závodníků. Do cíle doběhlo 361 účastníků půlmaratonu, 310 čtvrtmaratonu a 105 týmů štafet.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x