Otrokovickou Besedu čeká rekonstrukce

Otrokovickou Besedu čeká rekonstrukce. Foto: Firmy.cz
OTROKOVICE - Kongresové a kulturní centrum Otrokovická BESEDA a známý obchodní řetězec sídlí v jedné budově na nám. 3. května. Rozsáhlý objekt nyní vyžaduje rekonstrukci části střechy a další dílčí opravy. Se stavebními pracemi začnou zhotovitelé v první polovině měsíce srpna. Budova by měla být opravena během 4 měsíců.

Zajistit opravu budovy dvou vlastníků nebylo vůbec jednoduché. Po vyjednávání s vedením Billy, spol. s r. o. se nakonec podařilo dohodnout podmínky a pak už následovaly další kroky k zajištění zhotovitele, které zabezpečil odbor rozvoje města,“ uvedl Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY.

Nejzásadnější je oprava části střešního pláště objektu, která spočívá v kompletní výměně střešního souvrství a povlakové krytiny, klempířských prvků, bleskosvodu. Po odstranění střešního pláště bude provedeno vyhodnocení stavu nosné konstrukce střechy. Dále budou kompletně demontována a zpětně osazena veškerá zařízení na střeše objektu (osvětlení, reklamní poutač, meteostanice, satelitní přijímač, atd.). Tato zařízení budou před zpětnou montáží renovována, případně nahrazena novými,“ vyjmenovává vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl. Kromě střechy bude revitalizace zaměřena na obvodový plášť objektu, a s tím spojenou opravou fasády a soklu. Budou očištěny stávající fasádní omítky a obklady, provedeny jejich dílčí opravy a nové nátěry.

Na financování se budou podílet město Otrokovice 41,1 % a Billa, spol. s r. o.  58,9 %. Oprava si vyžádá celkem 3 713 730 korun. Město Otrokovice zaplatí ze svého rozpočtu částku 1 526 343 korun.

Budovy v majetku města vyžadují neustálou údržbu a postupné opravy. Nyní přišel na řadu objekt BESEDY, který je součást našeho náměstí. Jakmile bude rekonstrukce u konce, můžeme se mimo jiné těšit na vyčištěné fasády, takže celá budova prohlédne a celkově bude působit lepším dojmem,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x