Cais s Žákovou se v roli ambasadorů chystají na Barumku

Foto: Josef Petrů
ZLÍN – Smíšená posádka ve složení Erik Cais a Jindřiška Žáková hájící barvy týmu Yacco ACCR Rally Team plní v letošní sezoně roli ambasadorů. V průběhu celého seriálu Mistrovství Evropy v rally tak propagují nejen zlínskou Barumku, ale i celou Českou republiku.

Doposud se Erik Cais v letošním ročníku Mistrovství Evropy umístil na devátém místě v Polsku, na osmém v Lotyšsku a naposledy na desáté příčce v Itálii. Celkově drží pozici v elitní TOP 10. „Pro nás začala sezona velmi dobře, protože se nám podařilo udělat velký progres v jízdě na šotolinovém povrchu. Ten mně prozatím nebyl tak blízký jako asfalt, na který jsem zvyklý. Konkurence je značná a byl jsem s umístěními spokojen,“ pochvaluje si dvaadvacetiletý rodák z Fryštáku.

Minulý rok byl Erik označen týdeníkem Motorsport News jako jeden z deseti aktuálně největších světových talentů rally. Dosavadní výsledky to dokazují, neboť mimo výsledky v evropském šampionátu se podařilo dosáhnout posádce Cais, Žáková na dvě absolutní vítězství na Rallysprintu Kopná a Rally Rzeszow v Polsku.

Po boku Erika na místě spolujezdce sedí Jindřiška Žáková, která již zaznamenala více než sto startů v rally. „Oslavit stovku na místě spolujezdce má pro mě velký význam. Nikdy jsem si nemyslela, že bych u rallysportu vydržela tak dlouho. Nenapadlo by mě, že to budu dělat více než pár let a ono už je to deset. Přitom k rally jsem se dostala víceméně náhodně. Můj spolužák mě nechal svézt s kamarádem, který závodil, ale neměl spolujezdce. Tak to začalo a pokračuje dodnes,“ vypráví Jindřiška.

Cais s Žákovou vystřídali na pozici ambasadorů Jaromíra Tarabuse s Danielem Trunkátem, kteří tuto roli plnili v roce 2015. Cílem ambasadorů je přilákat do Zlína a potažmo do celé České republiky více turistů. „Je to pro nás oba velká čest a moc si vážíme toho, že si nás pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vybrali, zvlášť když se jede jubilejní 50. ročník. Reprezentuji Barumku jako domácí jezdec na všech soutěžích, kterých jsem se účastnil, a to pro mě opravdu hodně znamená,“ uzavírá Erik Cais při setkání s novináři v prostorách Autoklubu ČR v Praze.

Jedinečnou atmosféru letošní Barumky si můžete vychutnat i z pohodlí vašeho domova! Na našem serveru zlin.cz jsou 24 hodin denně nepřetržitě v provozu on-line webkamery od společnosti AVONET, díky kterým vám ze závodů rychlých aut nic neunikne. Speciálně kvůli Barumce byly nainstalovány webkamery ze servisní zóny v Otrokovicích, ze Shakedownu Malenovice a z ulice Vodní, kde bude kamera spuštěna v pátek. Slavnostní start a cíl bude snímat webkamera umístěná na náměstí Míru.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x