Charitativní cyklotour se zastavila ve Zlíně

Cyklotour Na kole dětem se zastavila ve Zlíně. foto: Na kole dětem
ZLÍN – Do krajského města zavítala jedinečná cyklotour. Obdivuhodných 150 cyklistů doslova jede pro podporu onkologicky nemocným dětem.

Charitativní cyklotour Na kole dětem se zastavila ve Zlíně v rámci své druhé etapy. Jednalo se již o tradiční zastávku. Peloton, který vede známý velocipedista Josef Zimovčák, již dvanáctým rokem projíždí krásy Čech a Moravy a při té příležitosti vybírá peníze na rekonvalescenční pobyty pro děti po onkologické léčbě.

„Jsme rádi, že se mohl letošní ročník Na kole dětem uskutečnit tak, jak jsme jej znali z dřívějška. Je vidět, že lidé jsou nyní po pohybu a sportu hladoví,“ pronesl primátor Zlína Jiří Korec, když přišel uvítat Josefa Zimovčáka a na náměstí právě vjíždělo více než 150 cyklistů.

Každý rok se lidé těší na účast, letos mám pocit, že vše bylo ještě intenzivnější. 150 účastníků je na všední den krásné číslo. Město Zlín je našim partnerem dlouhá léta a do tohoto regionu jezdíme vždy moc rádi,“ uvedl Josef Zimovčák, který také připomněl, že tento každoroční peloton v sobě obsahuje tak zvané čtyři P. Pomoc dětem, partnerství mezi účastníky, poznávání krás naší země a pohyb. Ze Zlína zamířili cyklisté na Slovácko. Druhou etapu zakončí v Bzenci.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x