Svatba nebo oslava v historickém autobuse? Proč ne

Půjčte si historický autobus na svatbu nebo oslavu. Foto: web DSZO
ZLÍN - Jednou z doplňkových služeb, které nabízí firmám i jednotlivcům Dopravní společnost Zlín – Otrokovice, je půjčování historických autobusů nebo trolejbusu včetně vleků. Kvalitně renovovaná vozidla MHD, kterými se vozili cestující v minulém století a která již z běžného provozu v ulicích nenávratně zmizela, se mohou stát ozdobou svatby, narozeninové oslavy či firemní akce.

Hledáte originální zpestření pro svatební oslavu, narozeniny, firemní výročí či jinou významnou událost? Možná jste ještě nezkusili povozit pozvané hosty historickým vozidlem MHD. Jde o jednu ze služeb, které nabízí široké veřejnosti Dopravní společnost Zlín – Otrokovice.

V minulých letech jsme renovovali jeden historický trolejbus, dva autobusy a dvě vlečky. Jde o plně provozuschopná vozidla, která využíváme jak při vlastních nebo městských slavnostních příležitostech, tak je rádi pronajímáme na komerčním principu i dalším zájemcům. Historická vozidla půjčujeme objednavatelům i s řidičem, a to v období od března do října. Ročně evidujeme kolem dvaceti až třiceti výpůjček,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Na půjčování historických vozidel máme vesměs pozitivní ohlasy. Přispívá to ke slavnostní atmosféře a jedinečnému charakteru určité akce. Takových historických vozů už moc není,“ říká řidič Věroslav Horák, který často sedí za volantem historických vozidel MHD. Historické autobusy DSZO vozí svatebčany, firmy si je objednávají na své slavnosti, rodiče pronajali historický autobus synovi k 10. narozeninám nebo rodina jubilantovi, který pracoval jako řidič, k jeho osmdesátinám… „Už jsem vezl historickým autobusem i školní výlet ze Zlína do Vizovic,“ vzpomíná Věroslav Horák.

V případě svateb má využívání vozidel MHD DSZO dávnou tradici. Dochovaly se fotografie ze 40. let minulého století, na kterých jsou zachyceny vyzdobené trolejbusy se svatebčany před zlínským farním kostelem. „Krátký pojezd prvních trolejbusů mimo trolejové vedení umožňovaly baterie, což je technické řešení, ke kterému se trolejbusy vracejí v současnosti,“ poznamenal ředitel Josef Kocháň.

DSZO má nyní k dispozici červený historický trolejbus Škoda 9 Tr, který však je omezen jen na jízdu pod trolejovým vedením. Pro slavnosti mimo trolejové vedení bývají praktičtější autobusy. DSZO může nabídnout modrý autobus Škoda 706 RTO nebo červeno-krémový autobus ŠM 11. Za trolejbus i autobusy lze připojit také historické vlečky – modrou Karosa B 40 nebo červenou Jelcz PO-1E. Při použití vlečky musí mít ale vozidlo trasu, na které nebude nutno nikde couvat.

Pronájem historického autobusu s řidičem přijde asi na 2 300 korun na hodinu, za vlečku se připočítává navíc ještě třetina z této částky. Počítá se čas od nástupu řidiče ve vozovně po návrat a ukončení jeho služby.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x