Děti si zahrály fotbal na ligovém stadionu. Zlínská Letná otevřela brány

Vedení ligového klubu FC Fastav uspořádalo na stadionu Letné akci pro veřejnost, která byla součástí oslav výročí 700 let města Zlín. Foto: FC Fastav Zlín
ZLÍN – Stadion na Letné se zpřístupnil veřejnosti, na ligovém trávníku pobíhali chlapci a dívky. Usměrňovali je profesionální trenéři, kteří pro návštěvníky akce připravili dovednostní fotbalové a míčové soutěže. Součásti sportovní události, kterou pro děti a jejich rodiče v rámci výročí 700 let města Zlín uspořádalo vedení klubu FC Fastav, byla i autogramiáda hráčů prvního týmu.

Sobotní dopoledne jsme zaměřili primárně na děti, protože právě ony jsou budoucností našeho klubu,“ říká šéftrenér mládeže FC Fastav Zlín Jakub Řihák.

Akce, která začala v devět hodin, se zúčastnily tři stovky návštěvníků.

Organizátoři pro děti připravili devět soutěžních stanovišť v různých disciplínách, které si pro ně připravili hráči zlínské mládežnické akademie z kategorie U12. Dopoledne vyvrcholilo fotbalovým zápasem mezi dětmi, do kterého se zapojili i hráči ligového týmu.

Vše klaplo na jedničku a děti byly úžasné. Za tři hodiny se nám na zlínské Letné protočilo více než 300 dětí s rodiči. Vyzkoušely si všechny fotbalové dovednosti s míčem. V rámci soutěže si zahrály o lístky na zápasy A týmu a klubové předměty. Poznaly, jaké to je běhat po trávníku, kde se pohybují jejich fotbalové vzory, a velký zážitek byla i autogramiáda hráčů A týmu,“ zhodnotil spokojeně Jakub Řihák.

Někteří návštěvníci strávili na Letné i celé dopoledne. Hráli, bavili se, soutěžili. K dispozici jim byl také fotbalový fanshop, ve kterém se děti navlékly do zlínských barev.

Největší výhra pro nás byla, když děti odcházely s úsměvem na tváři a s pocitem, že si mohly vyzkoušet, jaké to je dát gól na ligovém trávníku. Akce se moc vydařila a zpětná vazba od rodičů i dětí je úžasná. Ještě jednou díky všem, kteří přidali ruku k dílu,“ dodává šéftrenér mládeže.

Otevřená sportoviště Zlína byla první akcí v rámci oslav výročí města. „Cílem akce bylo ukázat možnosti aktivního sportovního vyžití, které svým obyvatelům město Zlín nabízí. Jsme velmi rádi, že jsme se stali součástí a umožnili Zlíňanům a jejich dětem vyzkoušet si nejoblíbenější sport na světě, kterým fotbal bezesporu je,“ říká mluvčí zlínského Fastavu Zuzana Molková. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x