Díky prestižnímu stipendiu pojede pedagožka z UTB do Ameriky

Foto: utb.cz
ZLÍN – Evě Gartnerové z Fakulty multimediálních komunikací zlínské UTB se podařilo získat prestižní Fulbrightovo stipendium. Díky němu pojede v září do USA, kde se bude půl roku věnovat výzkumu v univerzitních galeriích.

Na Ústavu marketingových komunikací učí Eva Gartnerová předměty spojené s kulturním managementem a interkulturními projekty, působí rovněž jako ředitelka Komunikační agentury a podílí se na mnoha mezinárodních projektech. V loňském roce získala na Fakultě multimediálních komunikací doktorát, tématem její dizertační práce byly právě univerzitní galerie. Podobný výzkum ji nyní čeká ve Spojených státech.

Svůj výzkum budu provádět ve Wichitě v Kansasu na zdejším Ulrich Museum of Art. Tam bude mé primární zázemí. Mám ale naplánované návštěvy dalších univerzitních muzeí a galerií v USA. Chystám se do Oklahomy, Chicaga, ale i do New Yorku, tak snad se vše podaří uskutečnit podle plánů,“ popisuje Eva Gartnerová.

Ve svém výzkumu se Eva Gartnerová zabývá univerzitními galeriemi a muzei ve spojitosti s oblastí kulturního managementu, specificky se pak věnuje především tematice práce s publikem.

V USA tedy budu mapovat, jakým způsobem univerzitní galerie a muzea pracují se svým publikem, jak tvoří programy, jak je komunikují, kolik lidí se na tom podílí, jak je to časově i finančně náročné. Zároveň bych se ale chtěla zaměřit také na přístupnost muzeí a galerií pro publikum s různými specifickými potřebami,“ říká Eva Gartnerová.

Získat Fulbrightovo stipendium není vůbec jednoduché, Eva Gartnerová na tom pracovala devět měsíců. Její úsilí se ale vyplatilo a již za pár měsíců zamíří za oceán. „Těším se na nové kulturní šoky, na jiný přístup k věcem, na inspiraci a obohacení a především tedy na kvalitu a vysokou úroveň amerických kulturních organizací. Taky se těším na Wichitu, která je údajně plná alternativní kultury, undergroundových koncertů a výstav. Mám ráda žít delší dobu v nových městech a v úplně jiném prostředí. Strašně mě to vždycky obohacuje a nabíjí,“ uzavírá Eva Gartnerová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x