Distanční výuku využila luhačovická střední škola k opravám

Foto: MěÚ Luhačovice
LUHAČOVICE - Také Střední odborná škola Luhačovice musela kvůli nařízení vlády zavést distanční výuku. Nepřítomnosti studentů využila k opravám schodiště vedoucího do budovy, ale i dalším opravám v objektu školy, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Nikola Synek.

Ve třídách, kde kvůli zavedení distanční výuky nejsou studenti, se tak může bez vyrušení pohybovat elektrikář, který kontroluje všechna svítidla. „To, že probíhá on-line výuka a žáci nedocházejí do školy, jsme využili i k těmto věcem, především k opravě schodiště za zhruba 150 tisíc korun. Jeho rekonstrukce už byla nezbytná,“ poznamenala ředitelka Střední odborní školy Luhačovice Jana Šuráňová.

Opravované schodiště není sice běžně využíváno, ale i tak je důležité. „Schody vedou od dveří, které slouží jako únikový východ, takže musejí být bezpečné. Jinak se používají ještě při příchodu lidí do volební místnosti, ale při říjnových volbách byl mimořádně využit hlavní vchod do budovy, protože už oprava schodiště probíhala a hrozilo by pro voliče nebezpečí úrazu,“ popsala Šuráňová. Jak dodala, oprava rozpadajícího se schodiště by se tedy dělala i tak, ale musela by se konat o víkendech. „Schody ústí na chodník, po kterém obvykle přicházejí naši studenti, takže by to za běžné situace hodně komplikovalo pohyb v okolí školy, teď není problém zvládnout rekonstrukci i během všedních dnů,“ dodala ředitelka. Oprava neřeší ale jen bezpečnost. „Schodiště je u hlavní silnice, takže je také určitou vizitkou školy,“ dodala ředitelka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x