DSZO upravuje jízdní řády: školní spoje i linky z místních částí budou lépe vyhovovat cestujícím

Od 1. října začnou platiti úpravy v jízdních řádech otrokovické a zlínské MHD. Ilustrační foto: DSZO
ZLÍN, OTROKOVICE – Od 1. října vstoupí v platnost upravené jízdní řády Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Úpravy se týkají především školních spojů a linek z okolních částí města, které lidé využívají při cestách do práce a škol. Změny reagují na podněty cestujících i jednotlivých městských částí.

Podněty od cestujících přináší změny do jízdních řádů zlínské MHD

S koncem srpna začaly v otrokovické a zlínské MHD platit nové jízdní řády. Ty přinesly několik novinek – například noční linku N nebo lepší přestupní návaznost v centru Zlína. Teď však přišla řada na to, aby se Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) podívala na připomínky cestujících a pokusila se jim jízdu autobusy a trolejbusy zpříjemnit.

„Podněty ke změnám, které jsme dostali, byly opodstatněné a vycházely zejména z požadavků na časové úpravy u školních spojů a také u spojů, které cestující využívají k jízdám z jednotlivých místních částí do práce v centru Zlína a zpět. Změny v jízdních řádech jsme nastavili tak, aby co nejvíce vycházely těmto požadavkům vstříc,“ uvedl Martin Slačálek, technik jízdních řádů DSZO s tím, že nové jízdní řády budou platit až do 31. srpna 2026.

Co se mění na jednotlivých linkách?

Linka 7

Večerní spoj na Jižní Svahy s odjezdem ve 22:36 pojede nově o dvě minuty později, aby cestující stihli přestup z linky N přijíždějící z Otrokovic.

Linka N

  • přidává se nový ranní spoj,
  • mění se časy odjezdů z Jižních Svahů i z otrokovického nádraží směrem do Zlína,
  • nově budou v jízdním řádu označeny garantované přestupy mezi linkami N na zastávkách Školní a Náměstí Míru.

Linka 31

Úpravy se týkají hlavně spojů mířících z centra města do Jaroslavic:

  • ranní autobus s odjezdem v 7:40 pojede nově už v 7:25, aby děti stíhaly včas přijít do školy a pracující zase do zaměstnání,
  • změny nastanou i u večerních spojů, a to ve všední dny i o víkendech.

Linka 32

Tato linka prošla komplexní úpravou:

  • přibývá spojů z lokality Maják přímo do centra města,
  • tři ranní školní spoje z Kudlova mají nyní interval 15 minut místo původních 10, děti i přesto stihnou začátky vyučování,
  • nově se zavádí přehledné označení autobusů podle cílových zastávek (např. 32 Náměstí Míru, 32F Filmové ateliéry, točna či 32K Kudlov, točna).

Linka 55 a 93 (Otrokovice)

Dochází k prohození odjezdů od zastávky Štěrkoviště:

  • linka 55 pojede v 15:25,
  • linka 93 v 15:32,
  • posun se promítne i do odjezdu v Kvítkovicích (místo původního odjezdu v 15:46 odjede spoj nově v 15:53).

Díky těmto úpravám by měli cestující získat lepší návaznosti spojů, pohodlnější cesty do školy i zaměstnání a jasnější orientaci v jízdních řádech.

Chcete mít přehled o novinkách nejen ze Zlína, ale i jeho okolí? Sledujte zlin.cz.