Důvěřivá seniorka přišla o více než milion korun. Chtěla pomoct spolužačce ze základní školy

Ilustrační foto
ZLÍN – O více než milion korun přišla dvaasedmdesátiletá seniorka ze Zlína, která se stala obětí podvodného trestného činu. Během tří měsíců posílala peníze ženě, o které se domnívala, že je její spolužačka ze základní školy.

Kolotoč půjček z nebankovních společností začal v polovině května letošního roku, když seniorce zavolala žena, která se představila jako její spolužačka ze základní školy. Požádala ji o půjčku, protože si chtěla s přítelem koupit byt a neměla dostatek finančních prostředků.

Seniorka tuto kamarádku neviděla od základní školy, přesto se rozhodla, že jí pomůže. Domluvily se, že půjčené peníze bude dlužnice postupně splácet,“ uvedla k případu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Od prvního telefonátu následovaly ještě další dva, vždy jednou za měsíc, kdy „spolužačka“ požádala o další peníze.

Seniorka si peníze půjčovala od nebankovních společností. Své kamarádce poslala za období necelých tří měsíců celkem 1 176 000 korun,“ pokračovala Kozumplíková.

První splátka půjčky jí měla přijít v červenci, ovšem žádné peníze se na jejím účtu neobjevily. „Od té doby se pokoušela několikrát své spolužačce dovolat, ale neúspěšně. Obrátila se proto na policii,“ sdělila policejní mluvčí.

Kriminalisté následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. „V případě vypátrání hrozí pachatelce trest odnětí svobody na dva až osm let,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

--> --> --> --> -->