Fanoušci MHD nahlédli do útrob dopravního podniku

Fanoušci MHD se sešli s vedením DSZO. Foto: DSZO
ZLÍN – Po delší odmlce způsobené pandemií koronaviru navazuje vedení Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice na pravidelná neformální setkání s fanoušky MHD. Ti tak mohou nahlédnout do zákulisí dopravního podniku a dozvědět se spoustu zajímavostí.

Udržování úzkých kontaktů s mladými fanoušky MHD – to je dlouholetá úspěšná strategie Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Poslední takové setkání se uskutečnilo v pátek 4. června odpoledne v areálu vozového depa. Zhruba desítka mladých chlapců, kteří se zajímají o problematiku MHD a o fungování městské dopravy ve Zlíně a Otrokovicích, si přišla prohlédnout některá nová vozidla a měla možnost klást otázky zástupcům vedení dopravní společnosti. Na mladé nadšence si vyhradil čas ředitel Josef Kocháň, vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek a také vedoucí dispečer Jan Tesař.

Tyto schůzky s fanoušky MHD organizujeme čas od času již po mnoho let a máme s nimi dobrou zkušenost. Snad v každém městě, které provozuje hromadnou dopravu, zejména v elektrické trakci, se najde skupina mladých lidí, kterým se systém MHD stane koníčkem. Zajímají se o různé detaily z jeho fungování, chtějí nahlédnout do zákulisí, mívají i některé zajímavé podněty. Bereme je vážně a podporujeme jejich zájem. Z některých fanoušků, kteří se takto sdružovali v dětském věku, jsou dnes již dospělí lidé, odborníci, absolventi dopravních škol a mnohdy i naši stálí zaměstnanci. Vychováváme si tak nenásilně budoucí zaměstnance, na které bude velké spolehnutí,“ popsal práci s fanoušky MHD ředitel Josef Kocháň.

Fanoušci, kteří přišli v pátek do areálu DSZO, si mohli prohlédnout zatím jediný elektrobus, nově pořízený autobus Crossway Low Entry, který bude využíván mimo jiné pro autoškolu. Mohli se ve vozovně podívat na postupně dokončovanou rekonstrukci zadního dílu historického článkového trolejbusu Škoda-Sanos, který DSZO renovuje pro Technické muzeum v Brně. A nechyběla ani krátká projížďka nejnovějším autobusem.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x