Fashion Event Dotek vyhlašuje Open Call pro studenty. Tématem letošního ročníku je Metamorfóza

Foto: UTB
ZLÍN – Metamorfóza. Takové je hlavní téma 12. ročníku neziskového projektu Fashion Event Dotek, který se uskuteční 23. března 2024. Do projektu se mohou zapojit studenti středních a vysokých škol, kteří se věnují módní tvorbě a mají zájem spolupodílet se na realizaci módní přehlídky.

Neziskový projekt studentů Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně Fashion Event Dotek, který se snaží propojovat módu s dobrou věcí, má za sebou už jedenáct úspěšných let. Poté, co v rámci jubilejního 10. ročníku odhalil projekt své Kořeny, v 11. ročníku objevil svou Identitu, má letos před sebou novou výzvu, Metamorfózu.

„Metamorfóza je přirozená vývojová změna a proces mezi jednotlivými cykly existence. Probíhá prostřednictvím zániku, bodu zlomu a nového zrození za vlivu vnějších a vnitřních faktorů, které mohou celý proces zpomalovat nebo urychlovat. Symbolizuje proměnu v člověku po jeho fyzické i psychické stránce. Fáze, kdy se nachází v temnotě a strachu, prochází pomyslným tunelem, kde spatřuje černobílý svět své identity a na jeho konci vychází s novým vědomím, které mu dovoluje vidět svět všemi smysly, barevný,“ popisuje za organizátory Aneta Pospíšilová.

Fashion Event Dotek propojuje módu s neziskovým sektorem. Každoročně se spojí se začínajícími umělci, jejichž módní přehlídka je zakončena charitativní aukcí. Výtěžek z ní putuje organizacím podporující ženy s rakovinou prsu. Letos již podruhé vyhlašuje Open Call pro všechny evropské studenty středních a vysokých škol se zaměřením na módní tvorbu.

Výsledkem by měla být módní kolekce s minimálně čtyřmi modely, která splňuje téma Metamorfóza. Nedílnou součástí odevzdané práce musí být i jeden produkt, který bude následně vydražen v charitativní aukci. Zájemci mohou přihlašovat své již hotové nebo teprve vznikající práce prostřednictvím online formuláře,“ uvádí organizátoři Fashion Eventu Dotek na webu UTB.

Uzávěrka Open Callu je 7. ledna 2024. O zaslaných návrzích bude následně rozhodovat organizační tým pod vedením odborné poroty a vybraní designéři své kolekce představí na 12. ročníku Fashion Eventu Dotek, který se uskuteční 23. března 2024 ve Zlíně.

„Dotek je moje srdcová akce, na které jsem se sama několik roků v průběhu studia podílela. Jsem velmi ráda, že se Doteku společně s naším ateliérem Design oděvu daří posouvat odbornějším směrem. Letošní Open Call je pro všechny studenty skvělou příležitostí prezentovat svoje kolekce před širokou veřejností a získat zpětnou vazbu. Téma Metamorfózy se dotýká každého kreativce a je to skvělé téma pro mladé a začínající designéry. Jsem skutečně zvědavá, jaké proměny jednotliví studenti ve své tvorbě, ale i v životě řeší,“ říká členka odborné poroty letošního Fashion Eventu Dotek Adriana Šatková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x